Вінниця зустріне Новий рік із бюджетом у понад 2,3 млрд грн
Вівторок, 15 грудня 2015, 12:13
Виконавчий комітет Вінницької міської ради затвердив проект бюджету міста на 2016 рік у розмірі 2 млрд 381 млн грн.  Остаточне рішення приймуть депутати міської ради під час сесії, яка відбудеться наприкінці грудня. Вперше за останні роки Вінниця зустріне  Новий рік з бюджетом.

– Зміни у Бюджетному кодексі України дозволяють органам місцевого самоврядування формувати свої бюджети самостійно, не чекаючи прийняття державного бюджету України», – пояснює директор Департаменту фінансів міської ради Наталія Луценко.

Структура бюджету складається із загального та спеціального фондів. Загальний залишається пріоритетним у формуванні доходів – його обсяг заплановано в сумі 2 млрд 228 млн грн.
Частка спеціального фонду залишається на рівні 6% - майже 153 млн грн. Складовими спеціального фонду є доходи бюджету – 100 млн грн, власні надходження бюджетних установ – 43 млн грн, та цільові фонди міської ради – 9,9 млн грн.
Основними податками, які формуватимуть 95% бюджету міста залишаються: податок на доходи фізичних осіб (563 млн грн), акцизний та єдиний податки і плата за землю.

– Плата за землю залишається досить динамічним податком завдяки тому що базовим оподаткування є нормативно-грошова оцінка землі, яка щорічно збільшується на індекс інфляції. Так, у 2016 році індекс інфляції становитиме 39,5. Відповідно, надходження по платі за землю складуть 141 млн грн, – зазначила Наталія Луценко.

У бюджет розвитку міста очікують надходження у розмірі майже 100 млн грн.
Видатки бюджету міськвиконком затвердив у сумі 2 млрд 380 млн грн. Майже 78% видатків направляється на фінансування трьох основних галузей – освітиохорони здоров’я та соціальний захист.

– У видатках в повному обсязі врахована потреба у виплаті заробітної плати працівникам бюджетної сфери та проведення розрахунків за енергоносії і комунальні послуги. Також врахований індекс споживчих цін – 12,2%, затверджений відповідною постановою Кабміну в складі основних прогнозованих макропоказників, – говорить Наталя Дмитрівна.

Так, видатки на утримання установ освіти визначено в сумі майже 500  млн грн. Бюджетом передбачено підвищення грошової норми видатків на харчування дітей в ДНЗ в середньому на 25%.
 
Бюджет закладів охорони здоров’я на 2016 рік сформовано на рівні поточного року у сумі 250 млн грн, і буде переглянуто після прийняття державного бюджету на 2016 рік.
 
Видатки на соціальний захист заплановані в сумі 670 млн грн, тобто на рівні поточного року, і будуть переглянуті після затвердження місту нових показників субвенцій на виконання державних програм соціального захисту населення в державному бюджеті 2016 року.
 
Видатки спеціального фонду пропонується затвердити в сумі 549,9 млн грн. Бюджет громадських ініціатив – це нові видатки, які спрямовуються на реалізацію кращих проектів розвитку міста, що надійшли до міської ради від мешканців територіальної громади та які набрали найбільшу кількість голосів громадян міста.
 

– Локальні громади можуть писати проекти з обґрунтуванням на що їм треба гроші – благоустрій якоїсь території, встановлення дитячих майданчиків, капітальний ремонт якогось клубу і тому подібні речі. Під час громадських слухань люди за ці проекти голосуватимуть, і з цього фонду виділятимуться кошти, – розповів міський голова Вінниці Сергій Моргунов.

 
Також Вінниця очікує трансферти з державного бюджету у сумі 1 млрд 194 млн грн (на рівні 2015 року)
 

- Те, що субвенції надходять на рівні 2015 року, пов’язано із незатвердженням станом на 1 грудня державного бюджету України. Бюджетний кодекс в таких випадках передбачає, що субвенції а проекті місцевих бюджетів враховуються в обсягах планових показників попереднього року. Будемо сподіватися, що після затвердження державного бюджету на 2016 рік обсяги субвенцій місцевим бюджетам, в тому числі і для міста Вінниці, показники зростуть. Хоча, сьогодні прогнози невтішні, – резюмувала Наталія Луценко.

 

Попередньо субвенції планують поділити так: освітня субвенція – 265, 8 млн грн; медична – 246 млн грн; субвенція на фінансування державних програм соціального захисту – майже 681 млн грн.
 

vinnitsaok.com.ua