Вінниця зустріне Новий рік із бюджетом у понад 2,3 млрд грн
Вівторок, 15 грудня 2015, 12:13
Виконавчий комітет Вінницької міської ради затвердив проект бюджету міста на 2016 рік у розмірі 2 млрд 381 млн грн.  Остаточне рішення приймуть депутати міської ради під час сесії, яка відбудеться наприкінці грудня. Вперше за останні роки Вінниця зустріне  Новий рік з бюджетом.

– Зміни у Бюджетному кодексі України дозволяють органам місцевого самоврядування формувати свої бюджети самостійно, не чекаючи прийняття державного бюджету України», – пояснює директор Департаменту фінансів міської ради Наталія Луценко.

Структура бюджету складається із загального та спеціального фондів. Загальний залишається пріоритетним у формуванні доходів – його обсяг заплановано в сумі 2 млрд 228 млн грн.
Частка спеціального фонду залишається на рівні 6% - майже 153 млн грн. Складовими спеціального фонду є доходи бюджету – 100 млн грн, власні надходження бюджетних установ – 43 млн грн, та цільові фонди міської ради – 9,9 млн грн.
Основними податками, які формуватимуть 95% бюджету міста залишаються: податок на доходи фізичних осіб (563 млн грн), акцизний та єдиний податки і плата за землю.

– Плата за землю залишається досить динамічним податком завдяки тому що базовим оподаткування є нормативно-грошова оцінка землі, яка щорічно збільшується на індекс інфляції. Так, у 2016 році індекс інфляції становитиме 39,5. Відповідно, надходження по платі за землю складуть 141 млн грн, – зазначила Наталія Луценко.

У бюджет розвитку міста очікують надходження у розмірі майже 100 млн грн.
Видатки бюджету міськвиконком затвердив у сумі 2 млрд 380 млн грн. Майже 78% видатків направляється на фінансування трьох основних галузей – освітиохорони здоров’я та соціальний захист.

– У видатках в повному обсязі врахована потреба у виплаті заробітної плати працівникам бюджетної сфери та проведення розрахунків за енергоносії і комунальні послуги. Також врахований індекс споживчих цін – 12,2%, затверджений відповідною постановою Кабміну в складі основних прогнозованих макропоказників, – говорить Наталя Дмитрівна.

Так, видатки на утримання установ освіти визначено в сумі майже 500  млн грн. Бюджетом передбачено підвищення грошової норми видатків на харчування дітей в ДНЗ в середньому на 25%.
 
Бюджет закладів охорони здоров’я на 2016 рік сформовано на рівні поточного року у сумі 250 млн грн, і буде переглянуто після прийняття державного бюджету на 2016 рік.
 
Видатки на соціальний захист заплановані в сумі 670 млн грн, тобто на рівні поточного року, і будуть переглянуті після затвердження місту нових показників субвенцій на виконання державних програм соціального захисту населення в державному бюджеті 2016 року.
 
Видатки спеціального фонду пропонується затвердити в сумі 549,9 млн грн. Бюджет громадських ініціатив – це нові видатки, які спрямовуються на реалізацію кращих проектів розвитку міста, що надійшли до міської ради від мешканців територіальної громади та які набрали найбільшу кількість голосів громадян міста.
 

– Локальні громади можуть писати проекти з обґрунтуванням на що їм треба гроші – благоустрій якоїсь території, встановлення дитячих майданчиків, капітальний ремонт якогось клубу і тому подібні речі. Під час громадських слухань люди за ці проекти голосуватимуть, і з цього фонду виділятимуться кошти, – розповів міський голова Вінниці Сергій Моргунов.

 
Також Вінниця очікує трансферти з державного бюджету у сумі 1 млрд 194 млн грн (на рівні 2015 року)
 

- Те, що субвенції надходять на рівні 2015 року, пов’язано із незатвердженням станом на 1 грудня державного бюджету України. Бюджетний кодекс в таких випадках передбачає, що субвенції а проекті місцевих бюджетів враховуються в обсягах планових показників попереднього року. Будемо сподіватися, що після затвердження державного бюджету на 2016 рік обсяги субвенцій місцевим бюджетам, в тому числі і для міста Вінниці, показники зростуть. Хоча, сьогодні прогнози невтішні, – резюмувала Наталія Луценко.

 

Попередньо субвенції планують поділити так: освітня субвенція – 265, 8 млн грн; медична – 246 млн грн; субвенція на фінансування державних програм соціального захисту – майже 681 млн грн.
 

vinnitsaok.com.ua
Вівторок, 21 травня, 01:45
Демчак: «Питання виборів – не тема для жартів. Не кожен може професійно керувати країною»
Народний депутат від 18 округу, член фракції «Блок Петра Порошенка» Руслан Демчак, в рамках роботи на окрузі, відвідав Оратівський, Немирівський, Погребищенський, Липовецький та Іллінецький райони. Під час зустрічей із громадами говорили про результати 2018 року та плани на поточний. Парламентар зазначив, що попередній рік дозволив реалізувати 113 успішні проекти по 18 округу Вінницької області.
11.03.2019 11:47
Свято Морозива від “Рудь”

Компанія «Рудь» (АТ «Житомирський маслозавод») запрошує вас 26 травня на святкування

20.05.2019 11:31
У вінницьких Прозорих офісах можна змінити ім’я. Які ще послуги розширили?
У Вінниці з травня у міських Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП) розширюється перелік адміністративних послуг. У мерії розповіли, що вінничани зможуть тут змінити ім’я, зареєструвати шлюб та оформити водійські права.
03.05.2019 15:29