Заборона продажу 11 мільйонів гектарів державної землі - ультиматум владі, який оголосила "Європейська Солідарність"
Четвер, 02 квітня 2020, 15:15

Заборона продажу 11 мільйонів гектарів державної землі була ультиматумом владі, який фракція "Європейська Солідарність" оголосила напередодні голосування.

Про це нагадав під час ексклюзивного інтерв‘ю телеканалам "Прямий", "Еспресо" та "5 канал" лідер партії, п’ятий президент України Петро Порошенко.

"Ще тоді, коли чинна влада і не думала про участь в політиці, принциповою позицією моєю як політичного лідера було абсолютна необхідність запуску ринку землі в країні. Я ще раз хочу підкреслити – не продажу землі, а запуску ринку. Саме ультиматум "Європейської Солідарності" заборонив продаж державної землі. 11 мільйонів гектарів української землі, які належать українській державі, українському народу, заборонені до продажу цим законом відповідно до пропозицій "Європейської Солідарності", – наголосив Порошенко.

Він також зазначив, що заборона стосується і комунальних земель. Натомість дрібні землевласники нарешті отримують право розпоряджатися своїми наділами.

"Велика кількість землі, яка належить комунальній власності, суб’єктам місцевого самоврядування також заборонена до продажу. В цих умовах українську землю продавати не можна.

Але український власник землі, який отримав її у власність більше 20-ти років тому – це має бути не папірець, а реальний власник, який вкладає в свою землю. Вирішено проблеми з фермерами – до 100 гектарів. Заборона продажу іноземцям без референдуму. Ви десь почули критиків цього закону? Ні", – наголосив Петро Порошенко.

"Це революційний закон, і ще раз наголошую – цей закон напряму прив’язаний до отримання рятівного фінансування з боку міжнародних фінансових організацій, яке загалом дорівнює восьми мільярдам доларів. Без цього Україна буде зруйнована як держава. І тому, виходячи з державницьких інтересів, ми твердо виставили свої ультиматуми, свої умови, за яких ми проголосуємо", – наголосив Порошенко.

Він нагадав, що умови, які оголосила "Європейська Солідарність", довго не сприймалися монобільшістю. "Останній тиждень вони їх нарешті прийняли. Ми виписали їх юридичні формулювання. Вам це підтвердить будь-хто – і голова комітету, прем’єр міністр. І лише тоді, коли наші умови були прийняті – закон було проголосовано", – нагадав Порошенко.