Влада хоче арештувати Порошенка, - адвокат
Середа, 17 червня 2020, 15:08

За словами адвокатів, Венедіктова перша в історії очільниця ОГП, яка фактично поставила під сумнів конституційні повноваження президента

Офіс генерального прокурора буде вимагати для п’ятого президента, лідера партії "Європейська солідарність" Петра Порошенка запобіжний захід у вигляді взяття під варту. Відповідне засідання відбудеться у четвер, 18 червня, у Печерському суді.

Про це повідомив на брифінгу адвокат Порошенка Ілля Новіков.

Адвокат також повідомив, що запобіжний захід буде розглядати скандальний суддя Печерського суду Сергій Вовк.

"Засідання Печерського суду відбудеться в четвер 18 червня о 15:15. Сьогодні ми отримали офіційне сповіщення. П'ятого президента Петра Порошенка будуть намагатися, як анонсовано ще 10 червня взяти під варту. Клопотання розписане на суддю Вовка, що нас абсолютно не дивує. Про суддю Вовка існує серед юристів думка, що він пов'язаний з Офісом президента. Суддя Вовк вів процес Луценка, його намагалися звільнити, і він відновився на посаді судді. Суддя Вовк розглядав і виносив рішення по попереднім клопотанням ДБР в рамках серії справ проти Порошенка. Те, що це клопотання через ряд причин виявилося розподілено на суддю Вовка - це очікувано і нас це не здивувало", - наголосив Новіков.

Він також підтвердив, що Порошенко обов’язково прибуде на судове засідання.

"Порошенко обов’язково з’явиться в суді. Я хочу нагадати, що сьогодні помер батько Петра Олексійовича. Відповідно до християнських звичаїв похорони відбуваються на третій день. Але Порошенко обов’язково з’явиться в суді - це принципове питання, і тепер ще більш принципове", - наголосив Новіков.

Своєю чергою, адвокат Ігор Головань зазначив, що кількість процесуальних порушень у цьому провадженні величезна, і генпрокурор Венедіктова перша в історії очільниця ОГП, яка фактично поставила під сумнів конституційні повноваження президента.

"Венедіктова, я думаю, це перший генеральний прокурор в історії України, який пов'язаний із прямою фальсифікацією документів вже у двох провадженнях. Першому - пов’язаному із незаконним штурмом Музею Гончара. І в цьому проваджені. Ось тут в цьому провадженні є фальсифіковані особисто Генеральним прокурором документи. Що ми й сподіваємося довести", - додав Головань.