Житло нардепів обходиться бюджету в 26 млн грн на рік
Вівторок, 05 травня 2015, 09:09
Проживання народного депутата в однокімнатному номері в готелі в центрі Києва обходиться державі близько 14 тис. грн на місяць. Загалом оплата проживання нардепів в цьому році парламенту обійдеться майже в 26 млн грн.
 
"Відповідно до рішення, прийнятого регламентним комітетом ВР, народний депутат, який не має житла на відстані 30 км від Києва, може проживати в одному з трьох готелів - "Київ", "Національний", і "Україна" - або може винайняти квартиру в оренду. Середня норма добових витрат сьогодні затверджена тим же регламентним комітетом - 460 грн на добу", - повідомив РБК-Україна голова підкомітету з питань Регламенту ВР Дмитро Шлемко.
 
Депутати можуть проживати в готелі 10 місяців на рік. Грошей на оплату готельного номера на руки вони не отримують.
 
РБК-Україна підрахувала, що загалом річне проживання одного депутата обходиться бюджету в 138 тис. грн на рік. В газеті "Голос України" оприлюднено прізвища 188 нардепів, які взяли компенсацію за житло. Враховуючи, що один із братів Балог компенсацію повернув, підрахунки показують, що на проживання 187 нардепів парламент в цьому році витратить 25,8 млн грн.
 
"Починаючи з другого парламентського скликання і включно до п'ятого та частину шостого, (тільки частину, ті хто був в коаліції Януковича) можна було народному депутату, який не проживав у Києві, стати на чергу і отримати квартиру. Практично всі отримували. В шостому скликанні отримали частина депутатів від Партії регіонів", - розповів Дмитро Шлемко.
 
За його словами, деякі нардепи із попереднього скликання отримали для проживання службове житло, яке зараз не хочуть повертати парламенту. "Ми на регламентному комітеті це розглядали: 17 народних депутатів, отримали так зване службове житло, вони з попереднього сьомого скликання. Якщо це житло службове, якщо вони не стали народними депутатами, воно мало б зараз повернутися. Але вони не повертають, тому прийнято рішення передати до суду і суд має вирішити", - сказав Шлемко.
 
Він зазначив, що 15 березня було перше подання до суду. "Це житло знаходиться на балансі ВР, тому воно не може перейти в приватну власність... Якщо більше 25% вкладено до вартості квартири, то це вже переходило (у власність депутата, - РБК-Україна)", - пояснив Шлемко.
 
Крім того, повідомив нардеп, майже третина його колег користуються автопарком парламенту. "З тих депутатів, які сьогодні є, лише 125 мають право користуватися в межах Києва автомобілем, всі інші мають свої автомобілі", - сказав Шлемко.
 
Депутати щоденно можуть замовити автомобіль з автопарку ВР, щоб, наприклад, поїхати на теле ефір - чи для інших потреб.
 
Народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" (БПП) Борислав Розенблат повідомив РБК-Україна, що він проживає в готелі. Але до компенсації держави мусить доплачувати за двокімнатний номер. "Я доплачую 4,5 тис. грн на місяць до тієї компенсації. Мені однокімнатного номеру не вистачає, бо треба десь працювати", - сказав Розенблат.
 
Нардеп від БПП Дмитро Добродомов, каже, що за 10 тис. грн на місяць винаймає двокімнатну квартиру. "В мене був варіант або жити в готелі, або знімати квартиру. Квартиру я знімаю дешевше, ніж би це обходилося державі. Чи то проживання в готелі чи оренда житла для депутата на сьогоднішній день - це абсолютно непосильна ноша", - сказав Добродомов.
 
Народний депутат від "Свободи" Михайло Головко також винаймає невелику двокімнатну квартиру недалеко від центру Києва. "Я винаймаю квартиру для того, щоб могла до мене приїхати сім'я, тому що в готелі це нереально. Коли ти заходиш на квартиру навіть якщо вона орендована, то це зовсім по іншому ніж в готелі. Психологічно, морально фізично набагато легше", - пояснив Головко.
 
А нардеп Антон Кіссе (депутатська група "Відродження"), який в парламенті вже третє скликання, весь час проживає в одному й тому ж двокімнатному номері. "Сюди я приїжджаю, коли пленарні тижні, або робота в комітетах, а так - живу в Одесі. Коли ви побачите мою декларацію, то в мене за кордоном також є житло, багато житла", - наголосив нардеп.
 
rbc.ua
Вівторок, 21 травня, 01:44
Демчак: «Питання виборів – не тема для жартів. Не кожен може професійно керувати країною»
Народний депутат від 18 округу, член фракції «Блок Петра Порошенка» Руслан Демчак, в рамках роботи на окрузі, відвідав Оратівський, Немирівський, Погребищенський, Липовецький та Іллінецький райони. Під час зустрічей із громадами говорили про результати 2018 року та плани на поточний. Парламентар зазначив, що попередній рік дозволив реалізувати 113 успішні проекти по 18 округу Вінницької області.
11.03.2019 11:47
Свято Морозива від “Рудь”

Компанія «Рудь» (АТ «Житомирський маслозавод») запрошує вас 26 травня на святкування

20.05.2019 11:31
У вінницьких Прозорих офісах можна змінити ім’я. Які ще послуги розширили?
У Вінниці з травня у міських Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП) розширюється перелік адміністративних послуг. У мерії розповіли, що вінничани зможуть тут змінити ім’я, зареєструвати шлюб та оформити водійські права.
03.05.2019 15:29