Житло нардепів обходиться бюджету в 26 млн грн на рік
Вівторок, 05 травня 2015, 09:09
Проживання народного депутата в однокімнатному номері в готелі в центрі Києва обходиться державі близько 14 тис. грн на місяць. Загалом оплата проживання нардепів в цьому році парламенту обійдеться майже в 26 млн грн.
 
"Відповідно до рішення, прийнятого регламентним комітетом ВР, народний депутат, який не має житла на відстані 30 км від Києва, може проживати в одному з трьох готелів - "Київ", "Національний", і "Україна" - або може винайняти квартиру в оренду. Середня норма добових витрат сьогодні затверджена тим же регламентним комітетом - 460 грн на добу", - повідомив РБК-Україна голова підкомітету з питань Регламенту ВР Дмитро Шлемко.
 
Депутати можуть проживати в готелі 10 місяців на рік. Грошей на оплату готельного номера на руки вони не отримують.
 
РБК-Україна підрахувала, що загалом річне проживання одного депутата обходиться бюджету в 138 тис. грн на рік. В газеті "Голос України" оприлюднено прізвища 188 нардепів, які взяли компенсацію за житло. Враховуючи, що один із братів Балог компенсацію повернув, підрахунки показують, що на проживання 187 нардепів парламент в цьому році витратить 25,8 млн грн.
 
"Починаючи з другого парламентського скликання і включно до п'ятого та частину шостого, (тільки частину, ті хто був в коаліції Януковича) можна було народному депутату, який не проживав у Києві, стати на чергу і отримати квартиру. Практично всі отримували. В шостому скликанні отримали частина депутатів від Партії регіонів", - розповів Дмитро Шлемко.
 
За його словами, деякі нардепи із попереднього скликання отримали для проживання службове житло, яке зараз не хочуть повертати парламенту. "Ми на регламентному комітеті це розглядали: 17 народних депутатів, отримали так зване службове житло, вони з попереднього сьомого скликання. Якщо це житло службове, якщо вони не стали народними депутатами, воно мало б зараз повернутися. Але вони не повертають, тому прийнято рішення передати до суду і суд має вирішити", - сказав Шлемко.
 
Він зазначив, що 15 березня було перше подання до суду. "Це житло знаходиться на балансі ВР, тому воно не може перейти в приватну власність... Якщо більше 25% вкладено до вартості квартири, то це вже переходило (у власність депутата, - РБК-Україна)", - пояснив Шлемко.
 
Крім того, повідомив нардеп, майже третина його колег користуються автопарком парламенту. "З тих депутатів, які сьогодні є, лише 125 мають право користуватися в межах Києва автомобілем, всі інші мають свої автомобілі", - сказав Шлемко.
 
Депутати щоденно можуть замовити автомобіль з автопарку ВР, щоб, наприклад, поїхати на теле ефір - чи для інших потреб.
 
Народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" (БПП) Борислав Розенблат повідомив РБК-Україна, що він проживає в готелі. Але до компенсації держави мусить доплачувати за двокімнатний номер. "Я доплачую 4,5 тис. грн на місяць до тієї компенсації. Мені однокімнатного номеру не вистачає, бо треба десь працювати", - сказав Розенблат.
 
Нардеп від БПП Дмитро Добродомов, каже, що за 10 тис. грн на місяць винаймає двокімнатну квартиру. "В мене був варіант або жити в готелі, або знімати квартиру. Квартиру я знімаю дешевше, ніж би це обходилося державі. Чи то проживання в готелі чи оренда житла для депутата на сьогоднішній день - це абсолютно непосильна ноша", - сказав Добродомов.
 
Народний депутат від "Свободи" Михайло Головко також винаймає невелику двокімнатну квартиру недалеко від центру Києва. "Я винаймаю квартиру для того, щоб могла до мене приїхати сім'я, тому що в готелі це нереально. Коли ти заходиш на квартиру навіть якщо вона орендована, то це зовсім по іншому ніж в готелі. Психологічно, морально фізично набагато легше", - пояснив Головко.
 
А нардеп Антон Кіссе (депутатська група "Відродження"), який в парламенті вже третє скликання, весь час проживає в одному й тому ж двокімнатному номері. "Сюди я приїжджаю, коли пленарні тижні, або робота в комітетах, а так - живу в Одесі. Коли ви побачите мою декларацію, то в мене за кордоном також є житло, багато житла", - наголосив нардеп.
 
rbc.ua
Додати коментар
Вівторок, 27 червня, 19:16
Еврокомиссия одобрила выделение Украине очередного транша макрофинансовой помощи €600 млн
Европейская комиссия одобрила выделение Украине очередного транша макрофинансовой помощи в размере 600 млн евро.
16.03.2017 16:08
Кабмин продлил ЧП в энергетике Украины
Кабинет министров Украины продлил на месяц режим чрезвычайного положения в энергетике. Такое решение принято сегодня на заседании правительства.
16.03.2017 10:18
Рада одобрила введение квот на использование украинского языка на ТВ - первое чтение
Верховная Рада приняла за основу законопроект, который устанавливает обязательную долю украиноязычного контента на телевидении.
16.03.2017 12:12
У Гройсмана подтвердили: землю будут продавать
Запрет на распродажу сельхозземель в Украине будет снят нынешней властью ради нового кредита от Международного валютного фонда. Об этом заявил министр финансов Александр Данилюк в эфире программы телеканала ICTV.
14.03.2017 10:39
Депутати міської ради підтримали підвищення зарплат працівникам позашкільних закладів
На черговій сесії міської ради депутати схвалили рішення про підвищення з 1 червня на 15% заробітної плати працівникам дошкільних, позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ), міського методичного кабінету, шкіл естетичного виховання та спортивних закладів міста. А також включили в перелік об’єктів, в яких планується здійснити енергоефективні заходи за рахунок коштів позики Європейського інвестиційного банку, ДНЗ №4, школи №8, 23 та 29 та чотири заклади охорони здоров’я.
26.05.2017 12:00
Вінничанин Ілля Нижник здобув «срібло» на шаховому турнірі в США
Вінницький шахіст, гросмейстер Ілля Нижник здобув срібну нагороду на міжнародному турнірі "Spring Chess Classic 2017" (група С) в американському Сент-Луїсі, повідомляє УНН з посиланням на сайт турніру.
26.05.2017 09:34