Руслан Демчак: «Наша основна задача – зберегти країну»
Четвер, 22 жовтня 2015, 15:09
Про всі нюанси місцевих виборів говоримо із Демчаком Русланом Євгеновичем, депутатом фракції партії Блок «Петра Порошенка «Солідарність», депутатом від Вінниччини по 18 округу. 
 
Руслане Євгеновичу, як представник правлячої партії БПП «Солідарність», що Ви можете сказати щодо головних можливостей місцевих виборів.
 
Ми йдемо на вибори тому, що БПП «Солідарність» - це команда, яка бере на себе відповідальність за ситуацію в Україні: відповідальність за збереження миру та стабільності.
 
Півтора роки тому Президент Порошенко і його команда взяли на себе відповідальність за мир та стабільність у державі. Попри всі зусилля російського агресора, за цей час Президенту вдалося досягнути підтримки світу ситуація на сході – стабілізована. Росія як країна-агресор отримала безпрецедентні санкції.
 
Крім того, однією з перемог є те, що Україна обрана членом Ради безпеки ООН на 2016-2017 рр.
 
Значну підтримку економіці Україні надав МВФ. Загальна сума допомоги становить $17,5 млрд.
 
Сьогодні ми також маємо позитивні тенденції у виконані держбюджету, дохідна частина якого за 8 місяців поточного року була перевиконана на 24,6 млрд грн. Поступово відбувається очищення банківської системи від проблемних і схемних фінустанов, які вже не роблять помітного негативного впливу на ситуацію в економіці.
 
В Україні відновлена армія (за останній рік чисельність зросла з 146 тис. до 280 тис. осіб, а кількість військовослужбовців, які проходять службу за контрактом, на 2 тис. - до 107 тис.), проведені парламентські вибори і стартували масштабні реформи, зокрема масштабна реформа правоохоронної системи.
 
Вперше за всю історію незалежної України почали працювати «соціальні ліфти», коли державні посади стали займати не ставленики чинної влади, а переможці відкритих конкурсів (це стосується і антикорупційного бюро, і місцевих прокуратур, посади в міністерствах та НБУ).
 
Ми також бачимо початок деолігархізації. Під контроль потрапили найбільші монополії олігархів. Це значить, що фінансові потоки будуть контрольовані, на багатьох ринках з’явиться реальна конкуренція, а значить ціни тут знизяться, а якість послуг – покращиться.
 
Україна взяла курс на енергонезалежність. З 1 жовтня вступив в силу закон, який знищує монополію на газовому ринку. Диверсифікувавши поставки газу в країну, Україна підсилила позиції в переговорах.
 
У травні цього року Петро Порошенко підписав пакет законів про декомунізацію. Завдяки їм Україна остаточно попрощається з пережитками Радянського Союзу - Компартією, пам'ятниками радянським вождям, назвами вулиць, міст і багатьом іншим. А символи в сучасній історії все ще мають велике значення та формують людську свідомість, націю, але можуть і її зруйнувати. В Росії це розуміють і тому: Крим, Донецьк, Луганськ в перші дні були «зачищені» від української символіки.
 
Часто кажуть, що на місцях змін не відчувається. Залишилась стара команда обрана не у 2010 році. Нам потрібні однодумці на всіх рівнях місцевої влади, які будуть здатні опікуватись проблемами та планами безпосередньо кожної людини.
 
Місцеві вибори мають завершити перезавантаження влади, яке було однією з вимог Майдану. Саме коли на всіх рівнях влади буде взаємодія та єдиний вектор розвитку, тоді країна запрацює ефективно та в повну силу. Місцеві вибори – це наближення реформ до людей.   
 
Було чимало розмов про необхідність внесення змін у закон про місцеві вибори. Дехто ще й досі не знає в чому його основні переваги перед попереднім.
 
Під час голосування, у бюлетенях буде одразу зазначено кандидата та партія від якої його висунуто, в одній стрічці. Таким чином, ставлячи позначку про голосування, ми голосуватимемо одночасно вибираючи і партію, і її кандидата.  
 
Для боротьби з підкупом виборців та контролю громадськості, новий закон містить право відкликання вже обраного депутата. У випадку вибуття депутата, нові проміжні вибори не потрібні – мандат отримає наступний за партійним списком.
 
На думку деяких депутатів «недолік» закону, який можна абсолютно точно вважати перевагою – це 5% бар’єр, що не дозволить пройти до місцевої влади псевдо партійним проектам, створеним спеціально під вибори.
 
Передвиборча кампанія по місцевим виборам у розпалі. Хто сьогодні на місцях (в районах) по 18 округу представляє «Солідарність»? Чому варто громаді довіритися цій політичній силі?
 
В кожному районі створені осередки Партії «Блок Петра Порошенко». В нашому 18 окрузі 2 моїх офіційних помічники очолюють районні партійні осередки, а ще два входять в політраду відповідних районних осередків.
 
Наша команда працювала на парламентських виборах 2012 року, на президентських та парламентських виборах 2014 року і не зупиняла свою роботу до сьогодні, тому ми готові до місцевих виборів.
 
На даний момент сформовано список кандидатів до обласної ради: 3 кандидати у Немирівському районі (Бевз Ігор Михайлович, Голова районної організації БПП «Солідарність», керуючий відділком Немирівський у ПрАТ ПК «Зоря Поділля»; Жураківська Оксана Олегівна, Директор Брацлавської загальноосвітньої школи №1 та Марухно Віктор Петрович, юрист Державного навчального закладу «Немирівський професійний ліцей»), 2 кандидати у Липовецькому районі (Остапенко Сергій Володимирович, Голова районної організації БПП «Солідарність», директор ТОВ «Буран Плюс» та Повх Леонід Іванович, голова ФГ «Україна»), 2 кандидати у Іллінецькому районі (Пиндус Василь Васильович, директор Іллінецького державного аграрного коледжу та Мороз Павло Андрійович, директор агрофірми «Дар»), 2 кандидати у Погребищенському районі (Вінник Іван Васильович, Голова районної організації БПП «Солідарність», ТОВ «ПК «Зоря Поділля» та Павліченко Василь Миколайович, головний лікар Центральної районної лікарні) та 1 кандидат від Оратівського району (Картовий Петро Мусійовий, Голова АКПП «Золота Нива»).
 
Кого Ви будете підтримувати серед кандидатур на посади міських та селищних  голів? 
 
 
По Іллінецькому району рекомендую кандидата на посаду селищного голови смт Дашів – Тітаренко Сергія Володимировича.
 
Кандидатом на посаду міського голови м. Липовец пропоную переобрати Майданюка Миколу Івановича, а кандидатом на посаду селищного голови смт Турбів – Завальнюка Василя Васильовича, який вже обіймав цю посаду. По селищу міського типу Ситківці, підтримуватиму Михайленко Віктора Миколайовича.
 
По місту м. Немирів кандидатом на посаду міського голови вважаю за необхідне обрати Укримського Сергія Віталійовича, кандидатом на посаду селищного голови смт Брацлав – Підрушняк Тамару Василівну, а на посаду селищного голови смт Ситківці Михайленко Віктора Миколайовича.
 
Кандидатом на посаду міського голови м. Погребище рекомендую Білика Анатолія Миколайовича.
 
Є така думка, що погано, коли до влади приходять бізнесмени – краще, щоб це були люди з народу. Що Ви думаєте на рахунок цього?
 
Достатньо, щоб це був хороший, компетентний керівник, управлінець. Це не обов’язково має бути бізнесмен. Важливо, щоб людина не тільки знала проблеми свого міста, селища, села, але і була готова пропонувати нестандарті рішення для розвитку та вирішення проблем. Також важливо мати гарну комунікацію із підприємцями свого району задля взаємної підтримки громади.