Руслан Демчак: «Верховною Радою зареєстровано законопроект, яким покликано відновити кредитування в Україні»
Понеділок, 06 лютого 2017, 15:29
Про це розказав народний депутат фракції Партії “Блок Петра Порошенка”, заступник голови Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Руслан Демчак.
 
«Зареєстрований  законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення довіри між банками та їх клієнтами» №6027, є фактично доопрацьованим законопроектом «Щодо стимулювання кредитування в Україні» №4529.
 
Члени комітету доопрацьовували його з урахуванням пропозицій Кабінету Міністрів України та  зокрема Міністерства юстиції України» - зазначив парламентар.
 
Наразі діюче законодавство України має низку прогалин, які знижують ефективність діяльності банківського сектору, блокуючи відновлення кредитування та створюючи зайві бюрократичні перепони. Зокрема це:
 
- неефективний (формальний) інститут поруки, у тому числі існування широко застосовуваної схеми ухилення від виконання обов’язку за договором поруки шляхом ліквідації основного боржника-юридичної особи;
- наявність у законодавстві норм, які дозволяють припинити іпотеку в судовому порядку, незважаючи на наявність непогашеної заборгованості боржника перед кредитором;
- складний та ризиковий механізм визначення змінюваної процентної ставки;
- недосконалість інструментів позасудового врегулювання, що на практиці нівелює застосування цього способу урегулювання боргу;
- прогалини в законодавстві, які дозволяють відчужувати майно боржників без згоди заставодержателя тощо.
 
Як підкреслює Демчак, наявність таких прогалин у законодавстві,  дозволяє доволі успішно користуватись цим недобросовісним боржникам для того, щоб не повертати борги кредиторам та уникати відповідальності за невиконання своїх зобов’язань.
 
«Прийняття законопроекту №6027 має забезпечити вирішення проблемних питань, які створюють системні перешкоди для відновлення кредитування національної економіки і продукують додаткові ризики діяльності національних та іноземних інвесторів.
 
За умов захищеності прав кредиторів банки зможуть висувати більш лояльні вимоги до потенційних позичальників. Це, безумовно, сприятиме активному застосуванню кредитування, зниженню вартості кредитних ресурсів та, відповідно, полегшенню доступу суб’єктів господарювання та фізичних осіб до користування банківськими продуктами.
 
Крім того, це додатково сприятиме залучення зовнішніх інвестицій, що вкрай важливо для України» - розказав Демчак.
 
Інші новини
П'ятниця, 22 березня, 14:46
Демчак: «Питання виборів – не тема для жартів. Не кожен може професійно керувати країною»
Народний депутат від 18 округу, член фракції «Блок Петра Порошенка» Руслан Демчак, в рамках роботи на окрузі, відвідав Оратівський, Немирівський, Погребищенський, Липовецький та Іллінецький райони. Під час зустрічей із громадами говорили про результати 2018 року та плани на поточний. Парламентар зазначив, що попередній рік дозволив реалізувати 113 успішні проекти по 18 округу Вінницької області.
11.03.2019 11:47