Руслан Демчак: «Верховною Радою зареєстровано законопроект, яким покликано відновити кредитування в Україні»
Понеділок, 06 лютого 2017, 15:29
Про це розказав народний депутат фракції Партії “Блок Петра Порошенка”, заступник голови Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Руслан Демчак.
 
«Зареєстрований  законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення довіри між банками та їх клієнтами» №6027, є фактично доопрацьованим законопроектом «Щодо стимулювання кредитування в Україні» №4529.
 
Члени комітету доопрацьовували його з урахуванням пропозицій Кабінету Міністрів України та  зокрема Міністерства юстиції України» - зазначив парламентар.
 
Наразі діюче законодавство України має низку прогалин, які знижують ефективність діяльності банківського сектору, блокуючи відновлення кредитування та створюючи зайві бюрократичні перепони. Зокрема це:
 
- неефективний (формальний) інститут поруки, у тому числі існування широко застосовуваної схеми ухилення від виконання обов’язку за договором поруки шляхом ліквідації основного боржника-юридичної особи;
- наявність у законодавстві норм, які дозволяють припинити іпотеку в судовому порядку, незважаючи на наявність непогашеної заборгованості боржника перед кредитором;
- складний та ризиковий механізм визначення змінюваної процентної ставки;
- недосконалість інструментів позасудового врегулювання, що на практиці нівелює застосування цього способу урегулювання боргу;
- прогалини в законодавстві, які дозволяють відчужувати майно боржників без згоди заставодержателя тощо.
 
Як підкреслює Демчак, наявність таких прогалин у законодавстві,  дозволяє доволі успішно користуватись цим недобросовісним боржникам для того, щоб не повертати борги кредиторам та уникати відповідальності за невиконання своїх зобов’язань.
 
«Прийняття законопроекту №6027 має забезпечити вирішення проблемних питань, які створюють системні перешкоди для відновлення кредитування національної економіки і продукують додаткові ризики діяльності національних та іноземних інвесторів.
 
За умов захищеності прав кредиторів банки зможуть висувати більш лояльні вимоги до потенційних позичальників. Це, безумовно, сприятиме активному застосуванню кредитування, зниженню вартості кредитних ресурсів та, відповідно, полегшенню доступу суб’єктів господарювання та фізичних осіб до користування банківськими продуктами.
 
Крім того, це додатково сприятиме залучення зовнішніх інвестицій, що вкрай важливо для України» - розказав Демчак.
 
Додати коментар
Інші новини
Понеділок, 26 червня, 07:22
Еврокомиссия одобрила выделение Украине очередного транша макрофинансовой помощи €600 млн
Европейская комиссия одобрила выделение Украине очередного транша макрофинансовой помощи в размере 600 млн евро.
16.03.2017 16:08
Кабмин продлил ЧП в энергетике Украины
Кабинет министров Украины продлил на месяц режим чрезвычайного положения в энергетике. Такое решение принято сегодня на заседании правительства.
16.03.2017 10:18
Рада одобрила введение квот на использование украинского языка на ТВ - первое чтение
Верховная Рада приняла за основу законопроект, который устанавливает обязательную долю украиноязычного контента на телевидении.
16.03.2017 12:12
У Гройсмана подтвердили: землю будут продавать
Запрет на распродажу сельхозземель в Украине будет снят нынешней властью ради нового кредита от Международного валютного фонда. Об этом заявил министр финансов Александр Данилюк в эфире программы телеканала ICTV.
14.03.2017 10:39
Депутати міської ради підтримали підвищення зарплат працівникам позашкільних закладів
На черговій сесії міської ради депутати схвалили рішення про підвищення з 1 червня на 15% заробітної плати працівникам дошкільних, позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ), міського методичного кабінету, шкіл естетичного виховання та спортивних закладів міста. А також включили в перелік об’єктів, в яких планується здійснити енергоефективні заходи за рахунок коштів позики Європейського інвестиційного банку, ДНЗ №4, школи №8, 23 та 29 та чотири заклади охорони здоров’я.
26.05.2017 12:00
Вінничанин Ілля Нижник здобув «срібло» на шаховому турнірі в США
Вінницький шахіст, гросмейстер Ілля Нижник здобув срібну нагороду на міжнародному турнірі "Spring Chess Classic 2017" (група С) в американському Сент-Луїсі, повідомляє УНН з посиланням на сайт турніру.
26.05.2017 09:34