Олександр Домбровський: «Через “енергетичну блокаду” на сході може вийти з ладу енергосистема України»
Середа, 15 лютого 2017, 14:06
Олександр Домбровський, в.о. Голови Комітету з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки прокоментував імовірні наслідки «енергетичної блокади» на сході України для  функціонування об’єднаної енергетичної системи (ОЕС) країни.
 
Ситуація в енергетиці є надзвичайно критичною, — зазначає парламентарій. — Якщо без достатньої кількості вугілля виникнуть перебої у тепловій генерації електроенергії, яка виконує балансуючі функції, то ОЕС може вийти з ладу. Більшість українських ТЕС працює на антрацитовій групі вугілля, яка видобувається на окупованій території. Сьогодні, в силу різних об’єктивних причин, ми не можемо налагодити імпорт вугілля цієї групи з інших точок планети, так само ми не можемо швидко замінити його газовою групою вугілля.
 
На жаль, маємо значні інституційні обмеження, які залишилися від попередніх періодів. Теплова генерація складає приблизно 35% від загальної генерації електроенергії, 75% якої зосереджено в руках одного монополіста, який свого часу побудував вертикально інтегровану систему: видобуток вугілля, логістика та теплова генерація. Звичайно, в такому разі виникають питання до Антимонопольного комітету: чому він не реагував на ці виклики раніше та чому не реагує на таку монопольну систему сьогодні?
 
Не варто вважати, що ми вже здобули абсолютну енергетичну незалежність від північного сусіда, який є країною-агресором. Українська об’єднана енергетична система досі працює у синхронному режимі з енергетичною системою Росії та Білорусі. 70% ядерного палива для атомних електростанцій ми і досі купуємо у північного сусіда. Вивозити відпрацьоване ядерне паливо у нас, на разі, є можливість тільки в одну країну, і ця країна є реальним агресором по відношенню до України. Тому будь-які рішення, повинні бути добре виваженими.
 
Я абсолютно впевнений у тому, що ми повинні забезпечити вугіллям антрацитової групи теплову генерацію країни для стабільної роботи ОЕС, принаймні, до завершення опалювального сезону. Для того, щоб не залишити громадян без тепла і світла, для того, щоб не вимикати балансуючу генерацію та, взагалі, не “завалити” об’єднану енергетичну систему.
Інші новини
Понеділок, 28 травня, 08:20
МВФ змінив прогноз дефіциту поточного рахунку платіжного балансу України
Міжнародний валютний фонд прогнозує дефіцит поточного рахунку платіжного балансу України у 2017 році на рівні 3,3% ВВП.
10.10.2017 15:49
Еврокомиссия одобрила выделение Украине очередного транша макрофинансовой помощи €600 млн
Европейская комиссия одобрила выделение Украине очередного транша макрофинансовой помощи в размере 600 млн евро.
16.03.2017 16:08
Томас Гремингер назначен новым генсеком ОБСЕ
Совет министров избрал нового генсека ОБСЕ Швейцарский дипломат Томас Гремингер был избран генеральным секретарем Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе (ОБСЕ).
18.07.2017 14:50
Почти 5 млн украинцев оформили биометрические загранпаспорта, - Порошенко
ЕС посетили более 100 тыс. украинцев с момента введения безвизового режима.
14.07.2017 10:00
Вінничани матимуть триденні вихідні на новорічні і різдвяні свята
Укрaїнці мaтимуть 6 вихідних днів нa Новий рік тa Різдво.
06.11.2017 04:14
Вінничани відпочиватимуть три дні поспіль з нагоди Дня захисника України
Вінничани відпочиватимуть три дні поспіль з нагоди святкування в суботу, 14 жовтня, Дня захисника України.
10.10.2017 15:11