Олександр Домбровський: «Через “енергетичну блокаду” на сході може вийти з ладу енергосистема України»
Середа, 15 лютого 2017, 14:06
Олександр Домбровський, в.о. Голови Комітету з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки прокоментував імовірні наслідки «енергетичної блокади» на сході України для  функціонування об’єднаної енергетичної системи (ОЕС) країни.
 
Ситуація в енергетиці є надзвичайно критичною, — зазначає парламентарій. — Якщо без достатньої кількості вугілля виникнуть перебої у тепловій генерації електроенергії, яка виконує балансуючі функції, то ОЕС може вийти з ладу. Більшість українських ТЕС працює на антрацитовій групі вугілля, яка видобувається на окупованій території. Сьогодні, в силу різних об’єктивних причин, ми не можемо налагодити імпорт вугілля цієї групи з інших точок планети, так само ми не можемо швидко замінити його газовою групою вугілля.
 
На жаль, маємо значні інституційні обмеження, які залишилися від попередніх періодів. Теплова генерація складає приблизно 35% від загальної генерації електроенергії, 75% якої зосереджено в руках одного монополіста, який свого часу побудував вертикально інтегровану систему: видобуток вугілля, логістика та теплова генерація. Звичайно, в такому разі виникають питання до Антимонопольного комітету: чому він не реагував на ці виклики раніше та чому не реагує на таку монопольну систему сьогодні?
 
Не варто вважати, що ми вже здобули абсолютну енергетичну незалежність від північного сусіда, який є країною-агресором. Українська об’єднана енергетична система досі працює у синхронному режимі з енергетичною системою Росії та Білорусі. 70% ядерного палива для атомних електростанцій ми і досі купуємо у північного сусіда. Вивозити відпрацьоване ядерне паливо у нас, на разі, є можливість тільки в одну країну, і ця країна є реальним агресором по відношенню до України. Тому будь-які рішення, повинні бути добре виваженими.
 
Я абсолютно впевнений у тому, що ми повинні забезпечити вугіллям антрацитової групи теплову генерацію країни для стабільної роботи ОЕС, принаймні, до завершення опалювального сезону. Для того, щоб не залишити громадян без тепла і світла, для того, щоб не вимикати балансуючу генерацію та, взагалі, не “завалити” об’єднану енергетичну систему.
Додати коментар
Інші новини
Понеділок, 26 червня, 07:21
Еврокомиссия одобрила выделение Украине очередного транша макрофинансовой помощи €600 млн
Европейская комиссия одобрила выделение Украине очередного транша макрофинансовой помощи в размере 600 млн евро.
16.03.2017 16:08
Кабмин продлил ЧП в энергетике Украины
Кабинет министров Украины продлил на месяц режим чрезвычайного положения в энергетике. Такое решение принято сегодня на заседании правительства.
16.03.2017 10:18
Рада одобрила введение квот на использование украинского языка на ТВ - первое чтение
Верховная Рада приняла за основу законопроект, который устанавливает обязательную долю украиноязычного контента на телевидении.
16.03.2017 12:12
У Гройсмана подтвердили: землю будут продавать
Запрет на распродажу сельхозземель в Украине будет снят нынешней властью ради нового кредита от Международного валютного фонда. Об этом заявил министр финансов Александр Данилюк в эфире программы телеканала ICTV.
14.03.2017 10:39
Депутати міської ради підтримали підвищення зарплат працівникам позашкільних закладів
На черговій сесії міської ради депутати схвалили рішення про підвищення з 1 червня на 15% заробітної плати працівникам дошкільних, позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ), міського методичного кабінету, шкіл естетичного виховання та спортивних закладів міста. А також включили в перелік об’єктів, в яких планується здійснити енергоефективні заходи за рахунок коштів позики Європейського інвестиційного банку, ДНЗ №4, школи №8, 23 та 29 та чотири заклади охорони здоров’я.
26.05.2017 12:00
Вінничанин Ілля Нижник здобув «срібло» на шаховому турнірі в США
Вінницький шахіст, гросмейстер Ілля Нижник здобув срібну нагороду на міжнародному турнірі "Spring Chess Classic 2017" (група С) в американському Сент-Луїсі, повідомляє УНН з посиланням на сайт турніру.
26.05.2017 09:34