Про фінансові переваги створення ОТГ розповіли у Вінниці представникам громад
Середа, 01 серпня 2018, 13:33

У вівторок, 24 липня, у Вінницькому  центрі розвитку місцевого самоврядування за підтримки  Програми «U-LEAD з Європою» відбувся семінар з фінансового планування для громад, що готуються об'єднатись.

Про переваги об`єднання громад на початку заходу розповіли Євген Шаповалов - експерт з децентралізації,  Віталій Швець  - експерт з муніципальтних послуг та  Людмила Гурба - юрисконсульт Центру. Фахівці також запросили учасників семінару до співробітництва з ВЦРМС.

Головним спікером семінару виступила  Інна Святна - експерт ВЦРМС з місцевих фінансів, яка ознайомила представників фінансових підрозділів громад із особливостями розрахунку доходів і витрат загального фонду ОТГ, з основами формування бюджету на 2019 рік та розповіла про державну фінансову підтримку громад у статусі ОТГ.

Потенційні громади мають бути спроможними, адже передача повноважень зобов’язує мати достатній фінансовий ресурс, щоб забезпечити діяльність ОТГ. Після об’єднання громади переходять на прямі міжбюджетні відносини та отримують 60% ПДФО, які  залишаються у громаді, а не передаються до районного бюджету. Ми обговорили перші кроки ОТГ після утворення стосовно організації ефективного менеджменту та першочергові завдання по формуванню бюджетів громад на 2019 рік. Вже на етапі створення важливо прораховувати економічні статки та майбутній розвиток громади, - зазначила Інна Святна.

Інші новини
Понеділок, 17 червня, 14:12
Демчак: «Питання виборів – не тема для жартів. Не кожен може професійно керувати країною»
Народний депутат від 18 округу, член фракції «Блок Петра Порошенка» Руслан Демчак, в рамках роботи на окрузі, відвідав Оратівський, Немирівський, Погребищенський, Липовецький та Іллінецький райони. Під час зустрічей із громадами говорили про результати 2018 року та плани на поточний. Парламентар зазначив, що попередній рік дозволив реалізувати 113 успішні проекти по 18 округу Вінницької області.
11.03.2019 11:47
Свято Морозива від “Рудь”

Компанія «Рудь» (АТ «Житомирський маслозавод») запрошує вас 26 травня на святкування

20.05.2019 11:31
У вінницьких Прозорих офісах можна змінити ім’я. Які ще послуги розширили?
У Вінниці з травня у міських Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП) розширюється перелік адміністративних послуг. У мерії розповіли, що вінничани зможуть тут змінити ім’я, зареєструвати шлюб та оформити водійські права.
03.05.2019 15:29