Про фінансові переваги створення ОТГ розповіли у Вінниці представникам громад
Середа, 01 серпня 2018, 13:33

У вівторок, 24 липня, у Вінницькому  центрі розвитку місцевого самоврядування за підтримки  Програми «U-LEAD з Європою» відбувся семінар з фінансового планування для громад, що готуються об'єднатись.

Про переваги об`єднання громад на початку заходу розповіли Євген Шаповалов - експерт з децентралізації,  Віталій Швець  - експерт з муніципальтних послуг та  Людмила Гурба - юрисконсульт Центру. Фахівці також запросили учасників семінару до співробітництва з ВЦРМС.

Головним спікером семінару виступила  Інна Святна - експерт ВЦРМС з місцевих фінансів, яка ознайомила представників фінансових підрозділів громад із особливостями розрахунку доходів і витрат загального фонду ОТГ, з основами формування бюджету на 2019 рік та розповіла про державну фінансову підтримку громад у статусі ОТГ.

Потенційні громади мають бути спроможними, адже передача повноважень зобов’язує мати достатній фінансовий ресурс, щоб забезпечити діяльність ОТГ. Після об’єднання громади переходять на прямі міжбюджетні відносини та отримують 60% ПДФО, які  залишаються у громаді, а не передаються до районного бюджету. Ми обговорили перші кроки ОТГ після утворення стосовно організації ефективного менеджменту та першочергові завдання по формуванню бюджетів громад на 2019 рік. Вже на етапі створення важливо прораховувати економічні статки та майбутній розвиток громади, - зазначила Інна Святна.

Інші новини
П'ятниця, 19 квітня, 03:49
«Щоб простий вчитель жив як президент» або, як бідують вінницькі вчителі та лікарі
За кожної, без виключення, влади ми чуємо про необхідність реформування української медицини та освіти. В першу чергу в частині підвищення зарплати вчителям та лікарям. З цим важко не погодитись.
 
Який стан справ у цій сфері зараз, при чинному президенті та уряді? Для того, щоб оцінка була максимально об’єктивна та неупереджена, пропонуємо звернутись до найзапеклих політичних опонентів чинного Президента і його суперника в другому турі президентських виборів Володимира Зеленського та його команди. Хто ж краще політичних опонентів покритикує та знайде найбільше недоліків в існуючій системі охорони здоров’я та освіти, ніж суперник?
15.04.2019 10:23
Победа Зеленского на Винниччине – это реванш Калетника
Долгое время, несмотря на старт предвыборной кампании, молодая команда Владимира Зеленского не торопилась с объявлением фамилии руководителя штаба Винницкой области. По замыслу технологов кандидата-артиста это был человек, ранее не была в политике. Собственно, это заявлял и сам Зеленский во времена, когда еще не прятался от журналистов: «Я верю, что изменить страну можно только вместе с тобой. Не стой в стороне, присоединяйся к моей команды. Неважна твоя пол, религия, образование, язык на котором ты говоришь. Важно – ты никогда не был в политике. И пока это – самое главное».
11.04.2019 09:21
В Чистий четвер у центрі Вінниці встановлять гігантські писанки

25 квітня перед Вінницькою міської радою відбудеться етно-фестиваль «Великоднє диво». Традиційно, в рамках заходу на Майдані Незалежності встановлять гігантські писанки, які розмальовували всім містом. Щороку композицію доповнюють новим екземпляром.

18.04.2019 10:53
Відкриття фонтану «ROSHEN» 2019
20 квітня у Вінниці відбудеться традиційне відкриття світломузичного фонтану «ROSHEN». Концертна програма цього року буде під гаслом «Ми – Україна», яка розпочнеться о 19:00 годині.
15.04.2019 10:38