Європейський Союз ніколи не визнає незаконну анексію Криму, – Федеріка Могеріні
Середа, 31 жовтня 2018, 09:42

Про це заявила під час виступу в Європарламенті високий представник ЄС з питань спільної зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні, пише Укрінформ.

“Я вдячна Європейському парламенту за те, що тримає у центрі уваги ситуацію у Чорному морі після незаконної анексії Російською Федерацією Кримського півострова. Ми не визнаємо і не визнаємо анексію Кримського півострова Російською Федерацією”, – сказала вона.

Могеріні наголосила, що нинішні дії Росії в Азовському морі є ще одним порушенням українського суверенітету та територіальної цілісності України.

“Будівництво Керченського мосту між Кримським півостровом і Російською Федерацією відбулося без згоди України і є ще одним порушенням українського суверенітету та територіальної цілісності. На додаток до цього міст ускладнює прохід суден в українські порти в Азовському морі”, – зазначила Могеріні.

Представник ЄС нагадала, що півроку тому Росія почала запроваджувати новий режим інспекцій вантажних суден, які йдуть з українських портів в Азовському морі, або прямують до цих портів. “Ці інспекції призвели до тривалих затримок, які драматично зросли протягом кількох останніх місяців. Це має прямі наслідки для контрактів не лише українських експортерів, але також для кораблів під прапорами держав Європейського Союзу”, – сказала Могеріні.

Також вона наголосила, що за 6 місяців понад 200 кораблів та суден під українськими та міжнародними прапорами зазнали таких заходів контролю з боку Росії, що у деяких випадках тривали декілька діб.

Раніше повідомлялося, що Європарламент підготує сувору резолюцію про агресію РФ в Азовському морі.

ЄП також планує засудити будівництво Росією Керченського мосту та закликати Захід і Євросоюз рішуче діяти у відповідь на таку поведінку РФ, що може призвести до ескалації конфлікту в Європі.

Також депутати висловлять підтримку економічних інтересів України у Чорному та Азовському морях.

uatv.ua

Інші новини
Четвер, 09 квітня, 21:02
Хто із Вінницьких депутатів голосував за підвищення вартості газу?
За новими правилами за кожен день прострочення платежу ви повинні заплатити ще й компенсацію, рівну розміру самої плати – тобто фактично за період, на який прострочений платіж, споживач повинен сплатити подвійний тариф за розподіл.
03.02.2020 16:01
Соціологи визначили фаворитів на позачергових виборах до Верховної Ради по 18 округу
Опитування проводилося Центром соціально-політичних досліджень «SOCIS» протягом 1-6 червня 2019 року.
11.07.2019 10:53
"Місто професій" у Вінниці

 

13 липня, в рамках проекту "Місто професій" вінницькі дітлахи змогли відчути себе дорослими, ставши на один день лікарем, поліцейським, зв’язківцем, історичним реконструктором чи навіть енергетиком.

15.07.2019 10:51