Європейський Союз ніколи не визнає незаконну анексію Криму, – Федеріка Могеріні
Середа, 31 жовтня 2018, 09:42

Про це заявила під час виступу в Європарламенті високий представник ЄС з питань спільної зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні, пише Укрінформ.

“Я вдячна Європейському парламенту за те, що тримає у центрі уваги ситуацію у Чорному морі після незаконної анексії Російською Федерацією Кримського півострова. Ми не визнаємо і не визнаємо анексію Кримського півострова Російською Федерацією”, – сказала вона.

Могеріні наголосила, що нинішні дії Росії в Азовському морі є ще одним порушенням українського суверенітету та територіальної цілісності України.

“Будівництво Керченського мосту між Кримським півостровом і Російською Федерацією відбулося без згоди України і є ще одним порушенням українського суверенітету та територіальної цілісності. На додаток до цього міст ускладнює прохід суден в українські порти в Азовському морі”, – зазначила Могеріні.

Представник ЄС нагадала, що півроку тому Росія почала запроваджувати новий режим інспекцій вантажних суден, які йдуть з українських портів в Азовському морі, або прямують до цих портів. “Ці інспекції призвели до тривалих затримок, які драматично зросли протягом кількох останніх місяців. Це має прямі наслідки для контрактів не лише українських експортерів, але також для кораблів під прапорами держав Європейського Союзу”, – сказала Могеріні.

Також вона наголосила, що за 6 місяців понад 200 кораблів та суден під українськими та міжнародними прапорами зазнали таких заходів контролю з боку Росії, що у деяких випадках тривали декілька діб.

Раніше повідомлялося, що Європарламент підготує сувору резолюцію про агресію РФ в Азовському морі.

ЄП також планує засудити будівництво Росією Керченського мосту та закликати Захід і Євросоюз рішуче діяти у відповідь на таку поведінку РФ, що може призвести до ескалації конфлікту в Європі.

Також депутати висловлять підтримку економічних інтересів України у Чорному та Азовському морях.

uatv.ua

Інші новини