Павло Довгань: нове обличчя старого регіонала Калетника
Вівторок, 02 липня 2019, 10:40

73 відсотки. Стільки українців з числа тих, хто взяв участь у голосуванні, підтримали Володимира Зеленського, наймолодшого Президента України.

70 років. Вік Григорія Калетника, який був ще нардепом у складі «Партії Регіонів», підтримував режим Януковича, а за п’ять років після «Революції Гідності» відчув в собі молодецький запал, аби повернутись у велику політику.

23 роки. Вік кандидата від партії Зеленського «Слуга Народу» по 18 округу Павла Довганя. У свої молоді роки «пробивний» хлопчина став вже заступником директора науково-дослідного господарства «Агрономічне». Він амбітний, цілеспрямований. Але має одну ваду.

23-річний Павло Довгань використовує 73-відсотковий рейтинг Зеленського, аби пропхати до Верховної Ради 70-річного Григорія Калетника.

Фактично, Довгань – підлеглий Калетника, адже НДГ «Агрономічне» підпорядковане калетниківському агровузу – Вінницького національного аграрного університету. Більше того, свою посаду ще минулого року «голова студради ВНАУ» Довгань отримав саме за те, що землі цього «дослідного господарства» він силою вибивав для Калетника у мешканців села Агрономічне, що під Вінницею. Фізично протистояв АТОвцям, членам сімей загиблих захисників України. Сміливий? Так. Цілеспрямований? Авжеж. Порядний? Хіба що для свого патрона Калетника.

До речі, показовий момент. В битві за землі у Агрономічному, де Павло Довгань від імені ВНАУ протистояв місцевим жителям, вирішувалась доля 500 гектарів досить дорогої землі. Забігаючи наперед, скажемо, що бодай часткова, але справедливість є навіть в Україні і невелику частину цієї землі все ж віддали АТОвцям. Віддали небагато і формально, заради того, щоб не було галасу – відкупились. Хоча і за ці крихти юристи Аграрного у правовій війні з АТОвцями дійшли до судів вищої інстанції. Що цікаво, ВНАУ представляла у судах Таїсія Томляк, кандидатка від «Слуги Народу» у 16 окрузі. Співпадіння? Не думаємо.

Так ось, цікавий момент. Ось що Павло Довгань каже про землі в Агрономічному журналістам: «Науково-дослідне господарство, в якому я є заступником, відповідає за землі університету. Вони у державній власності. Університет має на них право користування... Але вже другий рік поспіль ми зустрічаємось із протистоянням з боку сільського голови Шулікіна». Фактично, Довгань захищає монополію держави на землю. А що ж говорив Володимир Зеленський у своїй президентській програмі? «Формування прозорого ринку землі». Якось мало співпадає погляд на ринок землі від Президента та його кандидата у доволі аграрному окрузі.

Вас не здивує, якщо ми скажемо, що у всіх кандидатів від «Слуги народу», яких пов’язують із Григорієм Калетником взагалі немає ані слова про ринок землі? Чи не тому, що особисто сам Григорій Миколайович проти цього? Йому вигідно «здавати в оренду» землі «держави і університету» близьким до нього фірмам – потрійна вигода при мінімумі податків і зобов’язань.

До прикладу, байки Зеленського про «економічний паспорт українця» є у програмах всіх калетниківських кандидатів від «Слуги Народу». А про землю – жодного слова.

Також 23-річний Павло Довгань, не обтяжуючи себе базовими знаннями у галузі права обіцяє мешканцям 18 округу «запровадження базової зарплатні педагогів на рівні трьох мінімальних плюс доплати за кваліфікацію та стаж». Дивно, що юристу аграрного вузу Калетника не пояснили молодому хлопцеві, що це не парафія нардепів. Але як виявилось, і вже згадана юристка аграрного Томляк також тупо скопіювала цей пункт. Власне, не дивно, що з такими юристами ВНАУ програє суди навіть попри корупційні зв’язки Григорія Калетника у судах.

У своїй програмі молодий кандидат старого Калетника взагалі відверто заявляє про те, що він потуратиме корупції. Довгань пише: «Візьму під власний контроль розвиток промисловості та створення нових робочих місць шляхом перерозподілу бюджетних надходжень та удосконалення податкової політики». Мало того, що це не є компетенцією народного депутата, то ще й «перерозподіл», який пропонує Довгань – це стаття Кримінального Кодексу.

Але у Довганя вся «програма» така – суміш дешевого популізму із повним нерозумінням та незнанням законодавства. Наприклад, фраза «вважаю, що проблему сполучення між селом та районним центром потрібно вирішувати шляхом створення за рахунок обласного бюджету належних умов для інвестицій у сфері автоперевезень» змусить будь-якого юриста сміятися годинами. По-перше, кандидату Довганю для початку потрібно було б дізнатись, кому належать автовокзали і перевізники, по-друге, відкрити закон і прочитати, що народний депутат може бути лише присутнім на сесіях обласної ради, а його «шлях створення за рахунок обласного бюджету» - це злочин, передбачений статтями Кримінального Кодексу. По-третє, чергові «інвестиції у сфері автоперевезень», як показує багаторічна практика частіше за все є черговою «пральною системою», а не вирішенням проблеми.

І зовсім знущанням є фраза Довганя: «Як народний депутат України особисто внесу до Верховної Ради законопроект про мораторій на знищення підприємств, від яких залежить доля сіл і міст». Нагадаємо, що саме очолюваний патроном Довганя ВНАУ знищив Брацлавський коледж, коли керівництво останнього захотіло відділитися від аграрного вузу Калетника.

То чий слуга Павло Довгань – Калетника чи Народу? Чиї інтереси захищатиме недосвідчений та, як ми бачимо з його програми, не надто грамотний підлеглий найодіознішого регіонала Вінниччини? Чи потрібна нам ще одна лялька Калетника у Раді?

Інші новини