Чи складе біткойн конкуренцію долару?
П'ятниця, 26 жовтня 2018, 15:43

Чи може біткойн зрівнятися із доларом чи іншими світовими валютами? Це питання було поставлене дослідниками Інституті ядерної фізики Польської академії наук у Кракові, і вони виявили, що біткойн набагато краща валюта, ніж може здатися на перший погляд.

Дослідження, опубліковане 10 жовтня у журналі Chaos: Interdisciplinary Journal of Nonlinear Science, не виявило істотної різниці між основними статистичними параметрами біткойна – з точки зору його ринкової ефективності – у порівнянні з традиційними валютами, такими як долар. Хоча й існує брак довіри до криптокультур, результати статистичного дослідження показали зовсім іншу тенденцію. Аналіз, проведений Інститутом ядерної фізики Польської академії наук, продемонстрував біткойн (і, можливо, й інші криптокультури) у позитивному світлі, – пише видання International Business Times.

Для дослідження, вчені статистично проаналізували зміну ціни на біткойн з 2012 року по квітень 2018 року та виявили, що протягом багатьох місяців біткойн відповідав усім «важливим критеріям фінансової зрілості». Станіслав Дроздз, професор Інституту ядерної фізики, сказав: щодо інших криптовалют можна очікувати подібної фінансової зрілості. Він додав, що якщо це станеться, світові валютні ринки можуть зіткнутися з серйозною конкуренцією.

Коли справа доходить до цього питання, існують перспективи як для криптовалют, так і для традиційних фінансових ринків. Професіонали у сфері криптовалют та блокчейнів впевнені, що біткойн «покликаний стати кращою валютою» і є гідною альтернативою світових валют. Загалом, характеристики криптовалют дають людям, які працюють з ними, всі підстави вважати, що криптовалюти можуть у перспективі перевершити традиційні валюти.

«Долар стикається з інституційними труднощами, яких не має у випадку біткойнів та інших криптовалют. Завжди існують певні плюси та мінуси з обох сторін, проте я вважаю, що можливості, які біткойн дає людям, та той факт, що на нього не впливає інфляція буде сприяти його зростанню», – повідомив виданню International Business Times Пітер Енглман, співзасновник та виконавчий директор Portion (платформи для художників, що займаються створенням крипто-мистецтва).

Харша Куттарі, головний технолог Aqua Intelligence (платформи, яка дає можливість користувачам блокчейнів монетизувати та перевіряти свої особисті дані), більше зробив акцент на показниках біткойна та долара. Він розповів International Business Times, що для онлайн-транзакцій біткойн набагато кращий за інші валюти через низьку комісію за транзакцію та портативність. Однак, коли справа доходить до інших транзакцій, загальне сприйняття та низьке коливання курсу долара є «зручним для мас».

Педро Андерсон, співзасновник та виконавчий директор Winding Tree, вважає, що біткойн конкурує не з доларом, а загалом з централізованими банківськими системами світу.

«Долар – чудова валюта для особистих трансакцій, проте вона програє при великих та онлайн-трансакціях», – зазначив Андерсон в електронному листі виданню International Business Times.

З іншого боку, економічні аналітики такі, як Санпред Сінгх, із Дартмутського коледжу, США, заявили, що біткойн ніколи не зрівняється із доларом, оскільки є досить вразливою валютою.

«Ми говоримо про віртуальну валюту, яка залежить від бездротових мереж та облікових записів, які вже викликали підвищений інтерес з боку хакерів, які прагнуть заволодіти криптовалютою. Набагато складніше вкрасти готівку або зламати банківські рахунки без відшкодування фінансовою установою збитків, завданих її клієнтам», – сказав Сінгх, додавши також, що транзакції з криптовалютами значно важче відслідковувати, ніж операції з доларом.

«Крім того, мова йде про зміну фундаментального механізму грошово-кредитної та фіскальної політики. Навряд чи уряди «підпишуться на це», – додав Сінгх.

 

zik.ua

Інші новини