В Україні ввели обмеження висотності житлової забудови залежно від населеного пункту
П'ятниця, 02 листопада 2018, 09:37

У нових державних будівельних нормах щодо містобудування (ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій»), які вступили в дію з 1 вересня 2018 року, введено обмеження максимальної висоти житлової забудови в залежності від класифікації населених пунктів та чисельності їх населення.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«Щоб гармонізувати простір, планувати подальший розвиток населених пунктів, враховуючи можливості їх інфраструктури, у нових містобудівних ДБН ввели обмеження щодо житлової забудови населених пунктів залежно від їх класифікації та кількості населення, що проживає», — сказав він.

Згідно з ДБН:

сільські населені пункти з чисельністю до 1000 осіб — виключно садибна забудова

сільські населені пункти понад 1000 осіб — садибна забудова та багатоквартирні будинки висотою до 12 м (до 4-х поверхів включно)

селища міського типу – висотність багатоквартирної житлової забудови до 15 м (до 5 поверхів включно)

містах з чисельністю до 50 тисяч – висотність багатоквартирної житлової забудови до 27 м (до 9-ти поверхів включно)

міста з населенням 50-100 тисяч  – висотність багатоквартирних будинків до 48 м (до 16-ти поверхів включно).

міста з чисельністю понад 100 тисяч висотність багатоквартирних будинків встановлюється документацією з просторового планування.

Висота визначається без врахування шатрової покрівлі у разі її влаштування.

У разі будівництва на складному рельєфі висота визначається із врахуванням цокольного поверху.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

(с) Діловий Регіон: http://dr.ck.ua/v-ukrayini-vvely-obmezhennya-vysotnosti-zhytlovoyi-zabudovy-zalezhno-vid-naselenogo-punktu

Інші новини