Боржників за опалення не пускають за кордон і арештовують майно
Вівторок, 29 січня 2019, 09:12

У Вінниці проблема розрахунків за опалення та гарячу воду досягла критичної точки. Містяни заборгували "Вінницяміськтеплоенерго" понад 121 млн. грн.

"Це катастрофічна сума для підприємства. За відсутності грошей воно не матиме змогу підтримувати необхідний рівень розрахунку за природний газ", - зауважує прес-секретар "Вінницяміськтеплоенерго" Сніжана Шпікіна.

Тепловики почали радикально боротися зі споживачами, які не платять за спожите тепло і гарячу воду.

Проти них застосовують штрафи, накладають пеню. Вони вже не можуть отримати субсидію. Також неплатникам не вдасться виїхати за кордон. На їхнє майно накладають арешт. Врешті-решт їх вносять до єдиного реєстру боржників.

"В одного споживача був борг 75 тисяч гривень. Виконавча служба наклала арешт на його гараж. Згодом чоловік був змушений продати його, щоб сплатити борги за надані послуги. Ще одного чоловіка не пустили закордон. У нього був борг 35 тис. грн, - говорить Сніжана Шпікіна.

Беруться за споживачів, які мають 3 тис.грн. боргу або два місці не платить. Ревізор уже приносить повідомлення в руки або всовує у двері.

"Є один рахунок – 280 тисяч гривень боргу. Споживач не платить більше 3 років. У нього не було приладів обліку. Йому нарахували по нормативу, по загально- будинковому лічильнику на кожну людину. Там проживає троє. Він нехтував і не платив навіть після реструктуризації боргу. Навіть коли встановили лічильники. Було вже не одне судове рішення, бо їхній статок не дозволяє вилучити в нього майно", - каже Шпікіна.

gazeta.ua

Інші новини