Вінницькі ФОПи отримають одноразову державну допомогу у зв'язку з "карантином зимових канікул"
Вівторок, 15 грудня 2020, 12:19
Розмір допомоги - 8 тисяч гривень. На її отримання мають право ФОПи та наймані працівники, діяльність яких підпадає під заборону в період посиленого карантину в січні. 
Як повідомляють на сайті Вінницької обласної державної адміністрації, з 14 грудня розпочався прийом заявок на отримання 8 тисяч гривень одноразової допомоги від держави ФОПам та найманим працівникам, діяльність яких підпадає під заборону в період посиленого карантину в січні. Подати заявку можна на порталі "Дія" в особистому кабінеті або через однойменний застосунок, обравши розділ "Послуги". Заповнення заяви займе не більше 5 хвилин, а гроші автоматично будуть зараховані на особистий гривневий рахунок після перевірки даних.Право отримання одноразової допомоги у розмірі 8 тисяч гривень мають:
 • наймані працівники, які на 10 грудня 2020 року працюють за основним місцем роботи у роботодавця, діяльність якого була тимчасово зупинена внаслідок запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів; середня заробітна плата яких за третій квартал 2020 року не перевищує 30 тисяч гривень на місяць;
 • фізичні особи – підприємці, які на 10 грудня 2020 року ЗАРЕЄСТРОВАНІ 3 місяці і більше як фізичні особи-підприємці (перевірити факт реєстрації можна за посиланням), та у 2020 році сплатили ЄСВ за себе не менше, ніж за 3 місяці; не є одночасно фізичною особою-підприємцем та найманим працівником.
Перевірка відповідності основного виду економічної діяльності роботодавця здійснюватиметься засобами Порталу "Дія" автоматично при поданні заяви. Перевірити зарахування стажу (сплату ЄСВ), розмір заробітної плати можливо за посиланням на вебпорталі Пенсійного фонду України (знадобиться електронний підпис, BankID або MobileID (GOVID)).

Для того щоб отримати послугу на порталі, потрібно:

 1. Використати кваліфікований електронний підпис для авторизації у порталі.
 2. Зареєструватися чи авторизуватися (якщо особа вже зареєстрована) у кабінеті громадянина за посиланням за допомогою електронного підпису або BankID.
 3. У розділі "Послуги" обрати "Одноразова матеріальна допомога ФОПам та найманим працівникам".
 4. Дія автоматично перевірить дані в Реєстрі застрахованих осіб Пенсійного фонду України на відповідність умовам отримання допомоги.
 5. Необхідно підтвердити поточне місце роботи.
 6. Ввести номер гривневого рахунку застрахованої особи у форматі IBAN. Отримати кошти можна лише на особистий рахунок.
 7. Перевірити та надіслати заповнену заяву.
 8. Очікуйте повідомлення про зарахування виплати в банк.

Для того щоб отримати послугу у застосунку, потрібно:

 1. Завантажити застосунок Дія за посиланням.
 2. Авторизувати у застосунку через свій Приват24, Monobank, або BankID НБУ.
 3. У розділі "Послуги" натиснути "Отримати допомогу".
 4. Дія автоматично перевірить дані в Реєстрі застрахованих осіб Пенсійного фонду України на відповідність умовам отримання допомоги.
 5. Ввести номер гривневого рахунку застрахованої особи у форматі IBAN. Отримати кошти можна лише на особистий рахунок.
 6. Очікуйте сповіщення про опрацювання заяви.
 7. Заповнити заяву.

У разі подання недостовірної інформації допомога підлягає поверненню. Якщо особа не поверне кошти добровільно протягом 10 робочих днів з дня надсилання рішення територіального органу Пенсійного фонду про відшкодування одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, вони будуть стягнуті державною виконавчою службою в примусовому порядку. Рішення про відшкодування одноразової матеріальної допомоги буде розміщено на вебпорталі Пенсійного фонду України із одночасним SMS повідомленням (за наявності мобільного номера телефона).

У Вінниці триває реалізація антикризової програми "Вінничани важливі". Ця програма ініційована міським головою Сергієм Моргуновим, аби підтримати підприємців, медиків і соціально незахищених вінничан в умовах кризи, спричиненої епідемією COVID-19. Так, станом на початок грудня часткову компенсацію відсотків за кредитами отримають підприємці, які уклали кредитні договори з банками-партнерами Вінницької міської ОТГ - "KredoBank", "Ощадбанк" та "Укргазбанк", подали необхідний пакет документів для відшкодування та відповідають умовам Порядку. Допомогу отримають підприємства ТОВ "МУР" та ВПГ "Дельфін".  

Також в рамках програми "Вінничани важливі" фінансову підтримку за створення нових робочих місць суб’єктами господарювання Вінницької міської територіальної громади отримають 11 підприємців. Вони створили 23 робочі місця. Їм виплатять допомогу за витрати на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за кожне новостворене робоче місце (ЄСВ).

Інші новини