Як діяти, коли сталася ДТП: прості та ефективні поради
Середа, 14 грудня 2016, 14:35

Взимку завжди зростає кількість аварій на дорогах. Звісно, ДТП – це завжди неприємно, але краще бути підготовленим до будь-яких ситуацій. Ці ж самі поради стануть у нагоді, якщо така неприємна пригода сталася з вашими близькими чи друзями, або навіть якщо ви стали свідком аварії.

Якщо сталася ДТП, перше, що потрібно зробити, – зупинитися, заглушити двигун і увімкнути аварійну сигналізацію. В жодному разі не переміщуйте авто і предмети, що мають відношення до аварії. Адже це згодом може ускладнити відновлення деталей і обставин дорожньо-транспортної пригоди.

Після того, як зупинилися, перевірте, чи є постраждалі. Життя і здоров'я людей, які потрапили у ДТП – найпріоритетніші. Якщо у вашому авто є пасажири, спершу переконайтесь, чи з ними все гаразд. Потім з'ясуйте, чи не травмовано інших учасників ДТП. За необхідності, викличте швидку допомогу.

Якщо у постраждалих в аварії є травми, які загрожують їхньому життю, до приїзду швидкої потрібно надати їм першу медичну допомогу. Зробіть штучне дихання, зупиніть кровотечу. Надаючи допомогу, не намагайтеся витягнути травмованих людей з машини, якій не загрожує вибух. Ви можете заподіяти їм додаткової шкоди. Викличте рятувальників і швидку: професіонали впораються з евакуацією краще.

У випадку, коли немає можливості викликати швидку, наприклад, не працює телефон, то потрібно самому відвезти травмованого до лікарні. Але перед тим обов'язково зафіксуйте сліди ДТП на фото чи відео. Після лікарні треба повернутися на місце пригоди. У жодному випадку не тікайте з місця події, інакше це потім стане додатковим аргументом проти вас.

Після того, як першу допомогу постраждалим в ДТП надали, необхідно подбати про безпеку інших учасників автомобільного руху – встановити позаду авто знак аварійної зупинки.

Зателефонуйте рідним або друзям, щоб вони приїхали до вас. Це буде психологічна підтримка, а також ваш свідок у справі детального опису усіх обставин пригоди. "Ваша" людина може навіть фіксувати весь процес оформлення ДТП на відео, наприклад, на телефон.

Далі викличте поліцію. За номером 102 можна безкоштовно подзвонити черговому з мобільного. Потрібно повідомити про ДТП та вказати місце аварії. Будьте готові, що патрульні приїдуть не скоро. Іноді можна чекати 15 хвилин, а іноді – більше години. Особливо, якщо аварія сталася далеко від населених пунктів.

Якщо в результаті аварії зазнали ушкоджень тільки автомобілі, ДТП оформлює патрульна поліція. Якщо є постраждалі люди, то викликають слідчо-оперативну групу.

Перелік документів, які мають скласти поліцейські після ДТП:

Протокол про адміністративне порушення, який включає в себе:

– схему місця ДТП, яку підписують учасники ДТП та поліцейський;
– пояснення учасників пригоди та свідків, якщо останні є;
– дані технічних приладів;
– дані засобів фото- та відеоспостереження, якщо такі є в наявності;
– інші матеріали, які необхідні для прийняття рішення у справі.

Ще один документ, який мають дати поліцейські – це довідка про дорожньо-транспортну пригоду.

Доки ви чекаєте на приїзд поліції, варто скласти опис обставин аварії. Опишіть місце аварії, освітлення, дорожнє покриття, розташування дорожніх знаків. Цей опис можна буде прикласти до інших матеріалів справи. Наполягайте на детальному описі пошкоджень автомобілів, дорожнього покриття, навіть погоди, якщо вона може бути причиною аварії. І обов'язково перечитайте все, записане поліцією.

Проте, можна обійтися і без поліції, натомість заповнивши Європротокол. Це спрощений і швидкий спосіб оформлення страхової події по автоцивілці.

Втім, заповнювати європротокол можна лише за таких умов:
– в дорожньо-транспортній пригоді немає жертв і постраждалих;
– водіїв-учасників ДТП тільки двоє;
– всі водії-учасники дорожньо-транспортної пригоди знаходяться в абсолютно тверезому стані, тобто не перебувають під впливом алкоголю, наркотичних речовин або ліків, що погіршують увагу і швидкість реакцій;
– розмір завданих збитків під час аварії не перевищує 50 тисяч гривень.

Європротокол замінює довідку від поліції і є повноцінним документом, за яким страхова компанія має виплатити відшкодування. До цього документу варто додати фото з місця події.

Викличте на місце ДТП представника страхової компанії.

Якщо в аварії постраждало кілька авто, прослідкуйте, щоб їхні водії також звернулись до своїх страхових. Якщо з якихось причин представник страхової компанії не прибуває на місце ДТП, водію необхідно протягом трьох робочих днів з дня аварії письмово повідомити свою страхову компанію про настання страхового випадку. Інакше страхова компанія виплатить кошти постраждалому, але потім в порядку регресу матиме право стягнути виплачені кошти із винного водія.

Заручіться підтримкою свідків. Часто очевидці готові дати показання, але не можуть з якихось причин чекати на приїзд поліції. Тому запишіть їхні контакти. Поцікавтеся у водіїв, що зупинилися, чи не зафіксували вони на свої відеореєстратори дорожньо-транспортну пригоду, що трапилася.

Зателефонуйте юристу. Він може приблизно оцінити ситуацію і ступінь складності аварії та порадить, як діяти. І вже точно без адвоката не обійтися, якщо у ДТП є постраждалі.

Якщо поліцейський запропонував вам пройти тест на наявність алкоголю у крові, то обов'язково пройдіть його. Після цього вимагайте довідку про відсутність алкоголю у вашій крові. Якщо хтось з учасників аварії відмовляється проходити перевірку на алкоголь, обов’язково вимагайте від поліції, щоб відмова була внесена до протоколу.

Канал 24

Інші новини
Понеділок, 18 грудня, 13:34
МВФ змінив прогноз дефіциту поточного рахунку платіжного балансу України
Міжнародний валютний фонд прогнозує дефіцит поточного рахунку платіжного балансу України у 2017 році на рівні 3,3% ВВП.
10.10.2017 15:49
Еврокомиссия одобрила выделение Украине очередного транша макрофинансовой помощи €600 млн
Европейская комиссия одобрила выделение Украине очередного транша макрофинансовой помощи в размере 600 млн евро.
16.03.2017 16:08
Томас Гремингер назначен новым генсеком ОБСЕ
Совет министров избрал нового генсека ОБСЕ Швейцарский дипломат Томас Гремингер был избран генеральным секретарем Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе (ОБСЕ).
18.07.2017 14:50
Почти 5 млн украинцев оформили биометрические загранпаспорта, - Порошенко
ЕС посетили более 100 тыс. украинцев с момента введения безвизового режима.
14.07.2017 10:00
Вінничани матимуть триденні вихідні на новорічні і різдвяні свята
Укрaїнці мaтимуть 6 вихідних днів нa Новий рік тa Різдво.
06.11.2017 04:14
Вінничани відпочиватимуть три дні поспіль з нагоди Дня захисника України
Вінничани відпочиватимуть три дні поспіль з нагоди святкування в суботу, 14 жовтня, Дня захисника України.
10.10.2017 15:11