З українським паспортом можна їздити без віз у 87 країн світу
Вівторок, 31 січня 2017, 09:49

Наявність українського громадянства дозволяє відвідувати без віз 87 держав світу. Таку інформацію оприлюднили укладачі  ейтингу “Global Passport Power Rank 2017”, пише газета «Експрес».

Найвпливовішим визнали німецький паспорт. Він дозволяє безвізовий в'їзд до 157 країн. Друге місце посіла Швеція та Сінгапур. Громадяни цих держав без віз можуть відвідувати 156 держав. Далі йдуть Данія, Фінляндія, Франція, Іспанія, Швейцарія, Норвегія, Великобританія і США (відповідно – 155 держав). А от на останньому місці в рейтингу – афганський паспорт (лише 23 країни без візи).

– Україна опинилася не на перших місцях, але принаймні в першій половині цього рейтингу. Чи можна вважати це досягненням?

– Насправді подорожувати з українським паспортом не так легко, – розповідає громадський активіст та професійний мандрівник Богдан Логвиненко. – Є ще багато держав, які ми не можемо вільно відвідувати. Причому, є багато тих, з якими давно можна було встановити безвізовий режим. Скажімо, Малайзія передбачила для нас можливість безвізового відвідування на 30 днів, хоча для громадян більшості інших країн цей термін становить 90 днів. А все тому, що Україна не відповідає візовою взаємністю й не скасовує візи для громадян Малайзії.

Аналогічно відбувається з багатьма іншими державами. Зокрема, ми вимагаємо візи від громадян Сінгапуру, Австралії, Нової Зеландії зі значно вищим за наш рівнем життя. Тому не дивно, що вони не рвуться спрощувати процедури для нас. Думаю, якби наші профільні чиновники працювали ефективніше, наш паспорт був би значно вище у цьому списку.

– Правду кажучи, навіть список десятків країн, куди ми можемо в'їжджати без візи, має одне важливе «але». Більшість із них територіально розташовані доволі далеко й туди мало хто їздить через дорожнечу авіаквитків...

– Так, це проблема. Хоча для досвідченого мандрівника – не завжди. Повірте, можна доїхати майже в будь-яку країну, не маючи багато грошей, наприклад, автостопом.

– Але все ж хотілось би без перепон відвідувати й близькі до нас країни Євросоюзу. Чому ЄС стільки часу не надає нам безвізовий режим?

– Через внутрішні проблеми в України. Безвізовий режим – це, насамперед, довіра до документообігу країни. Внутрішній український паспорт можна зробити на принтері. А саме на підставі внутрішнього видають і закордонний паспорт. І, якщо документ так легко сфальшувати, то, відповідно, і в інших країн немає довіри.

В Україні почалося оформлення пластикових ID-карток, які з часом замінять традиційні паспорти-книжки. Але поки їх роблять тільки 16-річним українцям, які отримують перший документ. Масштабної заміни паспортів наразі нема.

– На перших місцях рейтингу опинилися Німеччина, Швеція та Сінгапур. У чому секрет успіху цих держав?

– У тому, що вони якісно, ефективно проводять свою зовнішню політику. Приміром, віза до Сінгапуру – одна з найлегших в отриманні. Її навіть не вклеюють у паспорт, а видають на бланку зі шрих-кодом, який потім сканують на кордоні. Для її отримання не треба надавати жодних підтверджувальних документів, достатньо лише заповнити спеціальну електронну форму на сайті. Та й загалом Сінгапур – досить відкрита транзитна країна, їй важливо, щоб її паспорт був високо в рейтингу.

 А ще в трійці лідерів опинилися найменш конфліктні країни. Зрозуміло, що чим менше непорозумінь у міжнародних відносинах, тим більше відкритих кордонів. 

Урядовий Кур'єр

Додати коментар
Інші новини
Вівторок, 27 червня, 09:12
Еврокомиссия одобрила выделение Украине очередного транша макрофинансовой помощи €600 млн
Европейская комиссия одобрила выделение Украине очередного транша макрофинансовой помощи в размере 600 млн евро.
16.03.2017 16:08
Кабмин продлил ЧП в энергетике Украины
Кабинет министров Украины продлил на месяц режим чрезвычайного положения в энергетике. Такое решение принято сегодня на заседании правительства.
16.03.2017 10:18
Рада одобрила введение квот на использование украинского языка на ТВ - первое чтение
Верховная Рада приняла за основу законопроект, который устанавливает обязательную долю украиноязычного контента на телевидении.
16.03.2017 12:12
У Гройсмана подтвердили: землю будут продавать
Запрет на распродажу сельхозземель в Украине будет снят нынешней властью ради нового кредита от Международного валютного фонда. Об этом заявил министр финансов Александр Данилюк в эфире программы телеканала ICTV.
14.03.2017 10:39
Депутати міської ради підтримали підвищення зарплат працівникам позашкільних закладів
На черговій сесії міської ради депутати схвалили рішення про підвищення з 1 червня на 15% заробітної плати працівникам дошкільних, позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ), міського методичного кабінету, шкіл естетичного виховання та спортивних закладів міста. А також включили в перелік об’єктів, в яких планується здійснити енергоефективні заходи за рахунок коштів позики Європейського інвестиційного банку, ДНЗ №4, школи №8, 23 та 29 та чотири заклади охорони здоров’я.
26.05.2017 12:00
Вінничанин Ілля Нижник здобув «срібло» на шаховому турнірі в США
Вінницький шахіст, гросмейстер Ілля Нижник здобув срібну нагороду на міжнародному турнірі "Spring Chess Classic 2017" (група С) в американському Сент-Луїсі, повідомляє УНН з посиланням на сайт турніру.
26.05.2017 09:34