Руслан Демчак: «Утеплення будинків зменшить суми в комунальних платіжках»
Середа, 12 липня 2017, 02:23
В останні роки впровадження та використання енергозберігаючих технологій набуло надзвичайно важливого значення. Причому енергоефективність для України – це не сучасна тенденція, а необхідність.
 
Однак, питання часто набуває більшої гостроти і через те, що багато політиків спекулюють на темі тарифів ЖКГ та використовують відверто популістичну риторику, яка стає на заваді реформ, зокрема впровадженні реформи енергоефективності. Чому цю проблему потрібно розв’язати якнайшвидше, як економити енергоресурси, що це дасть українцю,   -  своїм баченням ділиться народний депутат від Вінниччини (виборчий округ - Немирівський, Оратівський, Іллінецький, Погребищенський, Липовецький райони) Руслан Демчак.
 

Можна скільки завгодно критикувати владу, але давайте зважати на об’єктивні факти. Проведення комплексної енергетичної реформи по всій країні протягом найближчих 3-5 років сприятиме комплексному оновленню будівель, що забезпечить економію на енергоресурсах в розмірі близько 78 млрд. грн. на рік. Це навіть більше, ніж річний розмір фінансування всіх медичних закладів України (у 2017 році державним бюджетом на медицину передбачено 62 млрд. грн. – авт.).

Держава стимулює утеплення будинків населення. Тільки  у 2017 році державним бюджетом на заходи з підвищення енергоефективності передбачено 800 млн. грн.
 
В Україні з 2014 року діє урядова програма «теплих кредитів», завдяки якій українці можуть частково компенсувати від держави свої витрати на утеплення власних помешкань. Наприклад, на придбання енергозберігаючих матеріалів чи обладнання, негазових котлів тощо. За весь період реалізації державної програми було виплачено 1,2 млрд. грн. безповоротної допомоги понад 250 тисячам українських сімей.
 

До речі, Вінницька область входить в першу п’ятірку за обсягом виданих кредитів із виділеними майже 200 млн грн,  - пояснює Руслан Демчак.

Окрім фізичних осіб, дія програми «теплих кредитів» розповсюджується і на Організації співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та Житлово-будівельні кооперативи (ЖБК).
 
Відшкодування, яке надається учасникам програми становить від 20 до 70% суми витрат. Наприклад, на придбання негазових/неелектричних котлів для фізичних осіб, відшкодування витрат складає до 12 тис. грн. А на компенсацію загальнобудинкових заходів для ОСББ/ЖБК, як юридичних осіб, може виділятись більше 15 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру.
 
За словами Руслана Євгеновича, в рамках проведення реформи енергоефективності, у червні Верховна Рада прийняла закон про створення Фонду енергоефективності, який має стати одним з головних інструментів фінансування.
 

Підтримка закону народними депутатами дала можливість отримати 120 мільйонів євро безповоротної допомоги від Європейського союзу та уряду Німеччини на наповнення Фонду, а також поклала початок створенню прозорої системи управління, яка надаватиме часткове відшкодування на заходи з енергоефективності. Фонд енергоефективності сприятиме раціональному використанню коштів державного та місцевих бюджетів, які спрямовуються на компенсацію витрат, - продовжує парламентарій. -Одним із завдань Фонду є також проведення комплексного утеплення будинків, що має втричі знизити затрати на комунальні послуги для населення. За прогнозами експертів, після проведення такої модернізації українські сім’ї зможуть економити до 60% на сплаті за гарячу воду та опалення.

Механізм фінансування проектів з енергомодернізації за участю Фонду складатиметься з простих етапів. Спочатку власником (фізична особа або представником ОСББ) обирається продукт. Відшкодуванню підлягатимуть роботи по встановленню опалювальних і охолоджувальних систем та обладнання, впровадження ефективних систем контролю (лічильників) та управління, здійснення термомодернізації, а також заміна наявних систем та обладнання на більш ефективне (наприклад, залізних труб на пластикові).
 
Далі подаються документи в Фонд або банк-агент і затверджується фінансування. І останній етап, це винаймання виконавців робіт для реалізації проекту (оплата за рахунок кредиту).
 
Очікується, що діяльність Фонду енергоефективності створить умови економного використання енергетичних ресурсів населенням, поліпшить рівень життя населення внаслідок скорочення витрат на оплату енергоресурсів і сприятиме підвищенню енергетичної незалежності та енергетичної безпеки держави. Додатковою перевагою є те, що Фонд енергоефективності розширить можливості населення отримати фінансування не тільки в банках, як раніше, а й у Фонді напряму.
 
Фонд має запрацювати з осені. Куратором створення Фонду енергоефективності виступає Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
 
Для зручності надаємо контактні дані: відділ по роботі із зверненнями громадян та забезпечення доступу до публічної інформації (044) 284-05-29, 278-63-08, 284-05-53 zapyt@minregion.gov.ua Адреса сайту www.minregion.gov.ua 
 
Антоніна Приходько
 
vinnitsaok.com.ua
Інші новини
Понеділок, 17 червня, 13:58
Демчак: «Питання виборів – не тема для жартів. Не кожен може професійно керувати країною»
Народний депутат від 18 округу, член фракції «Блок Петра Порошенка» Руслан Демчак, в рамках роботи на окрузі, відвідав Оратівський, Немирівський, Погребищенський, Липовецький та Іллінецький райони. Під час зустрічей із громадами говорили про результати 2018 року та плани на поточний. Парламентар зазначив, що попередній рік дозволив реалізувати 113 успішні проекти по 18 округу Вінницької області.
11.03.2019 11:47
Свято Морозива від “Рудь”

Компанія «Рудь» (АТ «Житомирський маслозавод») запрошує вас 26 травня на святкування

20.05.2019 11:31
У вінницьких Прозорих офісах можна змінити ім’я. Які ще послуги розширили?
У Вінниці з травня у міських Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП) розширюється перелік адміністративних послуг. У мерії розповіли, що вінничани зможуть тут змінити ім’я, зареєструвати шлюб та оформити водійські права.
03.05.2019 15:29