Інститут масової інформації проаналізував "спекотну" діяльність газети "33 канал"
П'ятниця, 21 липня 2017, 06:37

Впливова громадська організація «Інститут масової інформації» оприлюднила аналітичний звіт, присвячений вінницькій газеті «33-й канал»: Спекотне літо 33-го [каналу], у якому на даному прикладі вичерпно продемонстровано всю глибину кризового стану провінційної журналістики.

Регулярною публікацією неперевірених пліток і відвертих наклепів видання зажило собі «славу» «жовтого папірця», який періодично вклепується у скандали і одержує судові позиви. Крім того, за відсутності якісного продукту, її керівництво вимушене підігрівати до себе інтерес епатажними заявами, на кшталт того, що якісь особи у камуфляжі намагалися вчинити на них замах.

Все це детально прописано у статті, з якою кожен бажаючий може ознайомитися самостійно. Короткий опис дослідження від ІМІ виглядає так:
 

Найкраще прокоментував згаданий матеріал про публічну особу (Миколу Філонова) в якій його звинуватили в тяжких злочинах, один політичний експерт, який сказав, що випустити у власній газеті такий бруд - все одно, що надрукувати на першій шпальті великими літерами нецензурне слово з трьох літер.

Сам же Філонов висловився наступним чином:

Після останніх публікацій цього видання немає жодного сенсу якось публічно на це реагувати, чи коментувати, а просто помити руки і закапати очі. Як людина зі здоровою психікою і позитивним мисленням, вважаю, що дискутувати, спорити, змагатись з опонентами (або людьми які тебе ним вважають) можливо і потрібно тільки в природньому середовищі - на політичному майданчику, спортивному ринзі, на телевізійних ефірах, в ЗМІ, на виборчих дільницях, в сесійній залі. Тобто там де є кисень фактів, документів, аналітичних висновків, аргументів, причинно-наслідковий зв'язок реальних подій. А коли твій опонент тікає в моральний вакуум збочених фантазій, брудних лжесвідчень і бридотних фейків в тебе є всього декілька варіантів реагування. Пірнути за своїм опонентом в фекальне безкисневе середовище, щоб перемогти його ж фейковою зброєю, чи діяти в рамках чинного законодавства. Тому мої юристи підготували заяву на ім'я обласного прокурора та керівника Нацполіції з вимогою перевірити інформацію про важкі злочини, які вказані статті про мене, а після закінчення юридичної експертизи даних публікацій будемо звертатись до суду.

Натомість ми спробуємо дізнатися — яким чином видання впевнено зайняло нішу «зливного бачку», залишаючись — і це також слід визнати — найбільшою за накладом газетою Вінницької області.

Насамперед, наведемо цитату голови Національної спілки журналістів Сергія Томіленка: «33-й канал» є поза політичним проектом, він системно працює і сповідує самостійну точку зору на політичні, соціальні, культурні події Вінниччини, України і світу… Журналісти газети «33-й канал» випускають якісні, професійні матеріали, мають свою аудиторію. Люди віддають перевагу цій газеті, готові її читати і передплачувати. На нашу думку, «33-й канал» є збалансованою моделлю успішного бізнесу і талановитої творчості».

Експерт Інституту масової інформації Роман Кабачій з приводу цього панегірику зазначив наступне: «Таке враження, що Сергія просто попрохали під цим підписатися».

Погодьтеся, чимось нафталіновим радянським тхне від заяви представників НСЖУ. З кращих часів «застою», коли в обласних газетах виходили «Думи про Леніна» та «Оди ударникам виробництва». У 90-х роках вся ця радянська стилістика без особливої трансформації перекочувала у комерційний формат. Характер матеріалів, щоправда, змінився. Якщо раніше розповідали про врожай та партію, то тепер пишуть про злочини та партії — ті, які сплачують за політичну рекламу. А ось стиль залишився той самий — однобока і часто тенденційна точка зору, без наведення позиції опонентів, без альтернативних думок, часто перекручені, у потрібному редакції напрямку, факти.

2/3 змісту газети — відверта «чорнуха»: кримінал, ДТП, насилля, провокації та протистояння. В останній 1/3 вміщуються «богемні» новини та «політична лінія»: усі — злодії, а ми — молодці.

Проблема у тому, що навіть розважаючи масову публіку і лоскуючи їй нерви, стабільний продаж забезпечити неможливо. Все більше громадян отримують альтернативну інформацію з Інтернету, соціальних мереж. Газета як вид потрохи відходить у минуле, зокрема, значна кількість західних видань уже припинили публікацію друкованих версій. Залишився платний доступ до електронних новин, дописів та аналітичних матеріалів. А хто буде передплачувати плітки «33-го каналу», якими редакція намагається примусити певних політиків «домовлятися» з ними?

Тому і склалася така ситуація, що редакція, яка постійно хизується тим, що її дітище є комерційно успішним проектом, замовчує один факт. «33-й канал» отримує регулярні і доволі солідні дотації з обласного бюджету. Тобто живе за рахунок наших з вами, шановні платники податків, коштів. А щоб це фінансове джерельце не вичерпалося, місцевим політикам постійно «нагадують» шляхом публікації подразливих для них матеріалів, що їхню репутацію за допомогою ЗМІ можна знищити дуже легко.

Наприклад, написати напередодні виборів, що той чи інший кандидат є хабарником та корупціонером, або насильником. І буде він потім доводити, що це не так у суді. А редакція волатиме про утиски свободи слова.

До речі, щось подібне було 10 років тому. Тоді редакція, яка програла суд і вимушена була заплатити чималу суму за наклеп, оголосила «голодування». І голодувала 1 (один) день.

Але чи дадуть гроші у наступні роки? Адже газета встигла пересваритися з більшістю депутатського корпусу в обласній раді.
За великим рахунком, у «каналу» залишився один шлях — форсованим маршем йти у політику. Змагатися за депутатські мандати, використовуючи медійні можливості, і лобіювати інтереси газети уже на вищому рівні.

Будь-який інший варіант буде означати уже навіть не повільний, а дуже стрімкий занепад і закриття. Не можна на одній сторінці публікувати заклики до високої моральності, а на іншій — тотальну брехню. Фото сайт "ІМІ".

 

Олексій Єднак

 
 
Інші новини
Понеділок, 17 червня, 14:24
Демчак: «Питання виборів – не тема для жартів. Не кожен може професійно керувати країною»
Народний депутат від 18 округу, член фракції «Блок Петра Порошенка» Руслан Демчак, в рамках роботи на окрузі, відвідав Оратівський, Немирівський, Погребищенський, Липовецький та Іллінецький райони. Під час зустрічей із громадами говорили про результати 2018 року та плани на поточний. Парламентар зазначив, що попередній рік дозволив реалізувати 113 успішні проекти по 18 округу Вінницької області.
11.03.2019 11:47
Свято Морозива від “Рудь”

Компанія «Рудь» (АТ «Житомирський маслозавод») запрошує вас 26 травня на святкування

20.05.2019 11:31
У вінницьких Прозорих офісах можна змінити ім’я. Які ще послуги розширили?
У Вінниці з травня у міських Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП) розширюється перелік адміністративних послуг. У мерії розповіли, що вінничани зможуть тут змінити ім’я, зареєструвати шлюб та оформити водійські права.
03.05.2019 15:29