Чи готові вінничани до відключення аналогового телебачення?
Середа, 22 серпня 2018, 12:15

Із 1 вересня  відбудеться відключення аналогового сигналу по всій території України. Такий наказ видав Кабінет Міністрів України від 13 червня 2018 року: «З 1 вересня по всій території України запроваджується цифрове мовлення і припиняється дія аналогового ефіру»

Відтепер, тим, хто досі користується аналоговим типом мовлення, треба обрати новий варіант: кабельне, супутникове чи інтернет-телебачення, щоб мати змогу надалі переглядати улюблені програми та серіали.Представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Вінницькій області Вадим Мазурик повідомив:

«Закупити тюнери – серйозна проблема. Люди часто запитують, де можна отримати тюнери. Так от, немає державної програми, яка б забезпечувала громадян безкоштовними тюнерами. Про це потрібно дбати самостійно.» 

До 1 вересня залишилось кілька днів, а чи готові Вінничани придбати собі тюнер, який коштує від 300 до 1000 грн?

Пенсіонерка пані Анна каже:

У мене було завжди гарне зображення у телевізорі, тому не наважувалася раніше купувати тюнер, але вже доведеться, оскільки я кожного дня дивлюся телевізор. Придбати супутникову антену для мене не є проблемою, я давно її хотіла, і ось є причина. Звичайно, доведеться на чомусь зекономити.

Шістдесятирічний пан Василь зазначив, що він давно підключив до свого телевізора тюнер, і зауважив:  

Сьогодні продають телевізори уже із тюнером, тому нема потреби додаткового його купувати, а ще, до плазми можна приєднати інтернет. Є багато варіантів, як не купувати тюнер або супутникове телебачення.

Проте, більшість пенсіонерів сільської місцевості не мають можливості придбати собі замінник аналоговому. Пенсіонерка пані Марія зазначає:

Я живу лише на одну пенсію, зважаючи на сьогоднішні ціни на продукти та електроенергію, – я не можу виділити 500 грн і так швидко придбати собі приставку, і так само - мої сусіди.

А от студентка Катерина розповідає:

Мій тато вже давно підключив тюнер, адже якість так набагато краща і більше каналів. Мої батьки кожного дня дивляться телевізор, без нього важко уявити життя, адже він може розважити нас у будь-який час. Щоб подивитися щось в Інтернеті, то треба ще шукати що саме, і де. А з телевізором все просто: натиснути кілька кнопок – і все.

У мене в кухні телевізор досі працює від аналогового ефіру, і мої батьки не будуть підключати до нього цифровий сигнал, адже є інтернет, можна там переглянути все, що показують по телевізору, і не тільки,  - розповідає Максим, учень 11 класу.

За власними спостереженнями, більшість вінничан уже давно не користуються аналоговим телебаченням, а якщо у деяких ще досі є антена без тюнера, то чимало  людей  готові витратити гроші на новий, сучасний ефір або перейти на інтернет-телебачення. Але, очевидно,  є й ті, хто не має змоги придбати приставку.

Наразі, проблемними територіями в плані покриття є м. Могилів-Подільський, північна частина Козятинського району, частково Тульчинського та Іллінецького районів і південні райони області - Ямпіль і Крижопіль, де складний рельєф місцевості. Для поліпшення ситуації з цифровим покриттям в області планується встановлення передавачів в селищі Піщанка і с. Джугастра Крижопільського району. Вирішуватиметься питання налагодження сигналу й у м. Могилів-Подільському.

Якщо виникли питання або проблеми із впровадженням та припиненням аналогового мовлення – можна звертатися на «гарячу лінію» за номером   52-09-92.

Довідка. Цифрове телебачення – це сучасна технологія телемовлення. Вона, головним чином, відрізняється від аналогового за характером передачі даних, які транслюються у цифровому форматі. Головні переваги – вища якість зображення та звуку, стабільний сигнал, можливість приймати більше каналів.

Наталя Притуляк

Інші новини
Понеділок, 17 червня, 14:32
Демчак: «Питання виборів – не тема для жартів. Не кожен може професійно керувати країною»
Народний депутат від 18 округу, член фракції «Блок Петра Порошенка» Руслан Демчак, в рамках роботи на окрузі, відвідав Оратівський, Немирівський, Погребищенський, Липовецький та Іллінецький райони. Під час зустрічей із громадами говорили про результати 2018 року та плани на поточний. Парламентар зазначив, що попередній рік дозволив реалізувати 113 успішні проекти по 18 округу Вінницької області.
11.03.2019 11:47
Свято Морозива від “Рудь”

Компанія «Рудь» (АТ «Житомирський маслозавод») запрошує вас 26 травня на святкування

20.05.2019 11:31
У вінницьких Прозорих офісах можна змінити ім’я. Які ще послуги розширили?
У Вінниці з травня у міських Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП) розширюється перелік адміністративних послуг. У мерії розповіли, що вінничани зможуть тут змінити ім’я, зареєструвати шлюб та оформити водійські права.
03.05.2019 15:29