“Малювати під вино і музику”: у Вінниці відкрилася нова галерея сучасного мистецтва. ФОТО
Четвер, 20 вересня 2018, 10:28

Молодий вінничанин Владислав Кремінський відкрив у Вінницю галерею, де на картини можна не тільки подивитися, але й придбати і самим навчитися малювати.

Якщо трішки звернути з центральної вулиці міста, нижче кав’ярні-музею «Пан Заваркін і син» можна побачити синю арку, на якій є написи і плакати Vin_Art_Gallery.

Навпроти церковної лавки у невеличкій кімнаті знаходиться галерея, яка поєднує в собі як класичну галерею так і місце для проведення майстер-класів із сучасного живопису. Окрім цього, майже всі картини намальовані вінницькими художниками та художницями, а ще їх можна придбати.

Закинув професійний спорт і почав малювати

Ідея створення такого простору належить Владиславу Кремінському. Хлопець 13 років професійно займався велоспортом, є майстром спорту міжнародного класу та взимку цього року покинув спорт і почав малювати.

– Зима була якась така депресивна, не вистачало кольорів і я почав малювати. А чому почав малювати? Бо мама моя художниця професійна, все життя вона малює. Закінчила Московський інститут, але нічого звідти не почерпала, сама всього вчилася.

Владислав розповідає, що навесні на три місяці поїхав працювати закордон, але повернувся назад, бо не хотів, щоб пропадав талант його мами. Хлопець прагнув, аби вона малювала, проводила майстер-класи для дітей та дорослих, мала змогу продавати свої картини. Спробувавши об’єднати це все, вже влітку у Владислава з’явилася ідея створити такий простір, де викладатимуть саме сучасний живопис у легкому стилі, де дітям і дорослим будуть давати певну свободу та будуть прислухатися до їхніх відчуттів.

Владислав зізнається, що спочатку хотів створити студію із дизайну інтер’єру, але знайшовши приміщення, зрозумів, що для цієї роботи їм не вистачає потужних комп’ютерів, тому через брак коштів остаточним рішенням була галерея.

– Потім я вирішив таки зробити таку галерею, бо тут мало вкладень. Звичайно, ми платимо за оренду. Ми хочемо розвивати у Вінниці творчий напрямок, бо молодому художнику у Вінниці нема куди піти. В нас у Вінниці є дві галереї, але там художнику потрібно мати багато картин, щоб виставити їх плюс оплатити оренду галереї. В іншій, центральній потрібно мати вісім міжнародних виставок, щоб потрапити до цієї спілки художників і мати право виставити свої картини там. Починаючому художнику це взагалі важко, – розповідає Владислав.

Уроки сучасного живопису під вино і музику

Великий акцент сім’я Кремінський робить саме на майстер-класи для дітей та дорослих. Валентина Кремінська художниця із великим досвідом викладання, як в художніх школах, так і звичайних школах та училищах. Саме тому однією із основних викладачок у галереї буде саме вона, іншим – Владислав, який хоча і не має  спеціалізованої освіти, але розповідає, що постійно вдосконалює свої навички та вміння.

У галереї нещодавно вже відбувся перший майстер-клас, на який прийшло дві дівчинки. Владислав пояснює, що наразі ще дуже мало людей знають про них.

– Ми відкриті лише тиждень. Намагаємося якось людям розповідати про галерею, роздаємо флаєри на вулиці, запрошуємо завітати в гості. Ми тут абсолютно все самі робимо. Це приміщення не здавалося. Тут були закриті двері, а навпроти церковна лавка. Тут не було підлоги, не було освітлення і дверей не було. В принципі ми все тут самі зробили.

Художник додає, що згодом вони планують розширюватися, робити щось більше і головне – не стояти на місці.

Про всі деталі щодо майстер-класів засновники галереї повідомлятимуть на сторінці у Фейсбуці, поки працюють над сайтом. Наразі галерея працює з 11.00 до 19.00 всі дні, окрім неділі. Відвідування її абсолютно безкоштовне. Можна прийти, постояти, походити, посидіти і подивитися на картини.

Та окрім цього, Владислав обіцяє, що на майстер-класах пануватиме особлива атмосфера:

– Ми будемо малювати під музику обов’язково, дорослих пригощатимемо вино, а для дітей підготуємо сік. Окрім цього, всі матеріали для майстер-класів також надаємо ми.

Ціна такого двогодинного майстер-класу 250 гривень.

Про підбір художників та плани на майбутнє

На стінах галереї роботи переважно вінницьких художників і художниць. Знаходив Владислав їх через соціальні мережі. Майже ніхто не відмовляв молоду хлопцю і надавав картини на реалізацію. Серед авторів картин як маловідомі вінницькі художники і художниці, так і вже знані закордоном. Наразі тут роботи Валентини Козяр, Мар’яни Сілагіної, Владислава Кремінського, Вікторію Гуменюк та Олега Крисюкова.

Всі виконані і різних жанрах та техніках, а коштують від 1000 гривень до 1300 доларів. Владислав розповідає, що коли люди приходять подивитися на картини, то він чує абсолютно різні відгуки. Комусь подобається абстракція, інші ж віддають перевагу народним мотивам або сюрреалізму.

Художник додає, що у Вінниці люди переважно купують картини, які їм подобаються візуально і не за великі гроші. Вони не вкладають в мистецтво, а використовують його як декор.

– Якщо взяти дорогі картини, то це інвестиція в майбутнє. Через декілька років вони будуть коштувати в три-чотири рази дорожче. Як показує практика зараз в нас в Україні, що хороший художник – це мертвий художник. Як би це страшно не звучало, але чомусь починають більше цінувати роботи і творчість лише після смерті художника. Хоча при житті він міг бути бідним, а після смерті тисячі доларів коштують.

 

Вінницьким художникам і не лише вінницьким Владислав надає можливість зробити виставку своїх робіт абсолютно безкоштовно. Єдине просить, аби роботи можна було придбати на виставці. Зізнається, що із продажу картин має 30%, але за тиждень тестового режиму роботи ще жодної не продали. Люди цікавляться, але не поспішають купувати.

Та головною ціллю молодого художника є не продаж картин, а допомога молодим митцям, створення спільних проектів та промоція їх на всеукраїнському та європейському рівні.

– У художників є така проблема, що вони часто невпевнені у собі. Але якщо художник хоче про себе заявити, то він має бути впевнений в собі. Вінницькі художники відрізняються від київських. Вони набагато простіші, серед них є набагато талановитіші. Але щоб у Вінниці дізналися про такого художника – він має обов’язково виставлятися в Києві. А ми хочемо навпаки, щоб київські могли виставлятися у нас у Вінниці, – ділиться думками Владислав.

Хлопець має багато планів: організовувати виставки в арках, що поблизу майстерні, «обжити» підвал, робити вуличні виставки, у торгових центрах. Хлопець вважає, що вінничани мають більше знайомитися з мистецтвом, навіть якщо це інколи буде в досить незвичній та несподіваній формі.

Надалі Владислав планує розробити флаєри-буклети про кожного художника і художницю, чиї роботи представлені в галереї. А для його мами Валентини галерея з часом може стати ще й майстернею, тому відвідувачі зможуть побачити не лише готові роботи, але й процес творення картин.

Фото Ольги Мірошниченко

vezha.vn.ua

Інші новини