Кому вигідна відставка директорки «медичного» департаменту Вінницької ОДА?
Середа, 26 лютого 2020, 11:08
Останніми днями було зроблено декілька гучних заяв про необхідність звільнення Людмили Грабович – директорки департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА.

Аргументація – «глибока стурбованість затвердженим переліком із 10 опорних лікарень в області».

Нагадаємо, 15 січня Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження «Про затвердження переліку опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023 року». Урядовці запевняли, що це дозволить покращити доступність медичної допомоги та розбудувати мережу надання медичних послуг в Україні.

У Вінницькій області таких опорних лікарень було визначено десять: КНП «Вінницька міська клінічна лікарня швидкої допомоги», КНП «Могилів-Подільська окружна лікарня інтенсивного лікування», КНП «Бершадська окружна лікарня інтенсивного лікування», КП «Козятинська центральна районна лікарня», КНП «Жмеринська центральна районна лікарня», КНП «Тульчинська центральна районна лікарня», КНП «Хмільницька центральна районна лікарня», КНП «Калинівська центральна районна лікарня», КНП «Гайсинська центральна районна» та КНП «Ямпільська центральна районна лікарня».

Тож хто винен?

Саме Грабович ініціювала медичну реформу, обіцяла кінець епохи бідності та «країну мрій», де лікарі та вчителі отримують реальну заробітну плату?  

Заяви щодо звільнення Людмили Грабович є нічим іншим, як примітивне перекидання проблеми на місцевого чиновника обласної адміністрації та бажання перенести негатив власних прорахунків та помилок на когось іншого.

Ніхто навіть не аналізує, що проблема пов’язана із провалом загальної державної політики щодо визначення опорних закладів охорони здоров’я і не тільки на Вінниччині.

Сьогодні ми бачимо недієздатність чинної команди МОЗ ефективно управляти та продовжувати проведення медичної реформи.

За останні півроку рівень довіри українців до Уряду, Верховної Ради та Президента б’є всі рекорди по негативу. Уряду України довіряють всього 3,6% громадян, 65% українців не довіряють Верховній Раді. Рейтинг довіри Президенту Володимиру Зеленському впав ще на 16% в порівнянні з жовтнем 2019 року.

Справді, на фоні таких показників залишається робити крайніми у всіх невдачах реформ тільки місцевих чиновників.  

Нагадаємо, з 1 квітня лікарні фінансуватиме НСЗУ, з другого кварталу 2020 року медичних субвенцій місцевим бюджетам не передбачено. Лікарні отримуватимуть кошти по пакетах медичних гарантій. Наразі, до 28 лютого, НСЗУ приймає від спеціалізованих медзакладів пропозиції на укладення договорів про меди
Інші новини