Україна перейшла на зимовий час
Неділя, 31 жовтня 2021, 10:12

Україна перейшла на зимовий час. Це може статися останній раз.

Ще з 1981 року Україна двічі на рік змінює час. В кінці березня переходить на літній, а в кінці жовтня - на зимовий. Але на цей раз зимовий час може стати незмінним.

Руслан Стефанчук, ставши новим головою Верховної Ради, згадав про свою ідею скасувати переведення годинників і залишитися жити по зимовому. Минулого року він подавав такий законопроект і він був прийнятий у першому читанні.

Це сталося на початку березня, за кілька тижнів до переходу на літній час. Ідея Стефанчука провалилася, а сам законопроект повернули на доопрацювання і повторне друге читання.

Судячи з настрою спікера, Рада до нього скоро повернеться.

Традицію переводити годинник в Європі ввели після Першої світової війни. Метою була економія електроенергії.

Проблема пікових навантажень на електромережі в сучасному світі виникає через велику кількість побутових приладів. Тому в Польщі, наприклад, пробують починати робочий день в різний час. Тобто заводи "прокидаються" о 7-й, школярі - о 9-й, магазини - не раніше 10-ї.

Переведення годинників створює багато незручностей залізничникам і авіадиспетчерам, які повинні постійно двічі на рік змінювати розклад рейсів.

"Після переведення годинникових стрілок у громадян погіршується самопочуття, знижується працездатність, спостерігається значне загострення хронічних захворювань", - писав Стефанчук у пояснювальній записці до свого законопроекту.

Інші новини