В Україні бустерною дозою щепитимуть медиків
Четвер, 23 грудня 2021, 10:32

В Україні запроваджують ревакцинальну дозу вакцини проти COVID-19 для медиків та працівників будинків інтернатного типу, повідомляє МОЗ.

Ці категорії зможуть щепитись через пів року з дати отримання другої дози вакцини.

Для щеплення використовуватимуть лише м-РНК-вакцини, тобто Moderna або Comirnaty/Pfizer, незалежно від того, яким препаратом людина вакцинувалась до цього.

Також у МОЗ додали, що найближчим часом COVID-cертифікат про ревакцинальну дозу можна буде згенерувати у «Дії».

В Україні уже щеплять додатковою дозою людей із ослабленим імунітетом: тих, які мають ВІЛ-інфекцію, онкологію, імунодефіцитні стани, після трансплантації органів, проходять імуносупресивну або імуномодулювальну терапію. Повний перелік осіб, яким рекомендують робити додаткову дозу, можна подивитися тут. Вони можуть зробити третє щеплення через 28 днів після основного курсу щеплень без продовження терміну дії сертифіката.

Але йдеться саме про додаткову дозу вакцини, а не про бустерну, підкреслює голова МОЗ Віктор Ляшко. Додаткову вводять, щоб дати кращий захист людям, які за станом здоров’я мають нижчу ефективність вакцин, якщо порівняти з рештою населення. Бустерна – доза, яку вводять, щоб посилити імунну відповідь (ефективність вакцини), що згасає з часом.

Раніше повідомляли, що бустерне щеплення в Україні запровадять у січні-лютому 2022 року. Це відбудеться, якщо першою дозою щеплять принаймні 60% населення або ж 50% – двома дозами.

На початку грудня 2021 року ВООЗ виокремила дві групи людей, яким рекомендують отримати бустерне щеплення. Це люди з ослабленим імунітетом, а також щеплені інактивованими вакцинами, із убитим вірусом (CoronaVac).

Інші новини