У Вінниці розпочався фестиваль саксофонної музики. Музикант, який виступає з Джамалою, показав майстер-клас
Вівторок, 07 листопада 2017, 05:11
6 листопада у Вінниці стартував Міжнародний фестиваль саксофонної музики імені Адольфа Сакса VINNYTSIA ADOLPHE SAX FESTIVAL – 2017. Окрім самих концертів протягом 5 днів у Вінниці відбуватимуться майстер-класи провідних саксофоністів України та Європи, концерти, ІІ міжнародний конкурс духової музики «VinVenti» і ексклюзивний кінопоказ фільму про винахідника саксофону «Сакс Революція. Адольф Сакс».
 
Сьогодні ж, у рамках фестивалю, відбувся перший майстер-клас, на якому зіграли дві композиції, включаючи саксофон, клавіші, барабани та бас. Окрім гри, Андрій Чмут – один з найкращих саксофоністів України, розповів про власний шлях, свої уподобання в музиці та самовдосконалення.
 
«Спочатку це був класичний факультет, проте мені там було нудно. Потім – естрадний. Там мене навчили всьому. Ще пізніше я навчався в університеті Поплавського», - ділиться Андрій.
 
Під час майстер-класу музикант також розповів, що надихався багатьма відомими світовими саксофоністами та вважає, що українські музиканти повинні на них рівнятися.
 
«Різниця між афроамериканськими виконавцями і «білими», для прикладу, в тому, що наша техніка різниться. Вони грають дуже стабільно. Я слухав багатьох відомих саксофоністів вживу, і я вважаю, мені є, чому вчитись», - додає музикант.
 
На питання, чи подобається йому навчати інших, Андрій відповідає, що поки що сам нікого не вчить. Пояснює це тим, що є дуже багато того, чого ще хоче навчитися і поки не буде цього вміти – іншим уроків не даватиме. Проте, охоче допомагає тоді, коли його про це просять.
 
Окрім саксофону, Андрій грає також і на клавішах, бас-гітарі та дудуку і виступає на сцені разом з переможницею «Євробачення» Джамалою.
 
«До Джамали я потрапив 3 роки тому. Тоді був концерт, річниця, 5 років на сцені. По закінченню туру запропонували мені залишитись на клавішах. Зараз граю там на клавішах і саксофоні. Безумовно присутній творчий процес», - відповідає хлопець.
 
Також він розповів про альбом, котрий вийде навесні. Це буде платівка, у якій будуть як спільні треки з американськими виконавцями, так і 6 авторських пісень Андрія. Написані композиції в Україні, зводились – частина в США, частина – у Франції.
 
На завершення музиканти зіграли відому на весь світ композицію Стіві Вандера «Isn’t she love me». На цій ноті й завершився перший захід фестивалю VINNYTSIA ADOLPHE SAX FESTIVAL – 2017.
 
Інші новини