ВООЗ закликає святкувати Різдво в масках
Четвер, 17 грудня 2020, 14:40

Всесвітня організація охорони здоров'я закликає європейців не забувати про маски навіть під час святкування Різдва у сімейному колі.

У своїй заяві ВООЗ прогнозує нову хвилю хвороби у Європі на початку 2021 року. Саме тому, на думку експертів організації, зустрічі з друзями та родичами на Різдво і Новий рік несуть з собою значний ризик зараження коронавірусом.

Тому медики закликають не забувати про засоби індивідуального захисту і запобіжні заходи.

ВООЗ радить за можливості збиратися на вулиці, а якщо все ж без застілля не обійтися, то краще робити це у масках і з дотриманням дистанції.

"Ви можете відчувати себе ніяково, якщо носите маску і тримаєтеся якомога далі від друзів і родичів, зате це може зберегти здоров'я близьких вам людей, — йдеться в заяві ВООЗ.

Представники ВООЗ також просять людей за можливості не користуватися переповненим громадським транспортом і закликають країни, де відкриті гірськолижні курорти, вжити заходів, щоби не створювати скупчень людей.

Залежно від кількості хворих і важкості ситуації кожна з європейських країн по-своєму реагує на пандемію коронавірусу. Але більшість з них повертає раніше скасовані обмеження і навіть посилює їх, водночас дозволяючи деякі послаблення в період Різдва і Нового року.

Німеччина: жорсткий локдаун і пік смертності

німеччина, різдво

Німеччина оголосила жорсткий локдаун у спробі впоратися з різким зростанням захворюваності.

Ці заходи триватимуть до 10 січня, але на Різдво у гості можна буде покликати до чотирьох близьких родичів.

У середу в Німеччині зареєстровано пік смертності від коронавірусу - 952 випадки, хоча влада каже, що ця цифра може містити дані відразу за кілька днів.

За новими правилами, відкритими залишаться тільки магазини, що продають товари першої необхідності, а також банки. Ресторани, бари і розважальні заклади залишаються закритими з листопада.

Франція: комендантська година замість локдауну

париж

Франція замінила другий національний локдаун комендантською годиною з 20:00 до 06:00. У цей час мешканцям заборонено виходити з дому без офіційного дозволу.

Напередодні Різдва зроблять виняток, але на Новий рік комендантська година залишається в силі. Бари і ресторани будуть закриті принаймні до 20 січня.

Британія: Лондон у вищій категорії ризику

ірландія

З середи Лондон і його околиці потрапили до вищої категорію ризику з найжорсткішими правилами локдауну.

Паби та ресторани закриті, але можна купувати їжу з собою. Також закриті усі розважальні заклади.

Бельгія: правило гостя

бельгія

У гості до бельгійців може приходити одна людина, так званий "близький контакт". Якщо ви живете один, до вас може приходити хтось ще (але теж тільки один).

24 і 25 грудня це правило можна буде порушити, і до самотньої людині зможуть прийти дві людини. Якщо зустріч поза домом — тоді діє правило чотирьох.

Напередодні Нового року заборонені феєрверки.

1 грудня в країні відкрилися всі магазини, але людям настійно рекомендують здійснювати покупки на самоті і перебувати в магазині не більше пів години.

Бари, кафе, ресторани і фірми з надання індивідуальних послуг, типу перукарень, залишаються закритими.

Португалія: комендантську годину скоротять на Різдво

португалія

У Португалії до 23 грудня зберігається надзвичайний стан, однак 18 грудня його умови переглянуть.

Понад 80% населення, які проживають в районах з підвищеним ризиком, зобов'язані працювати з дому. Це правило трохи послаблять на Різдво.

У період з 23 по 26 грудня дозволять поїздки між регіонами.

Чехія: новий локдаун

чехія

З 18 грудня знову закриваються готелі і криті спортивні споруди, що відкрилися спочатку зими.

Магазини залишаться відкритими, проте ні вдома, ні на вулиці не можна збиратися групами понад шість осіб.

По всій країні з 23:00 до 05:00 вводять комендантську годину, а школярів раніше відпустять на різдвяні канікули.

Данія: не більше 10

данія

З 9 грудня у деяких великих містах країни і десятках інших місць діють часткові локдауни, до 3 січня заборонений продаж алкоголю після 10 вечора.

У закритих приміщеннях можуть одночасно зустрічатися не більше 10 людей, і це правило поширюється на різдвяний період.

До 3 січня продовжують діяти й інші обмеження, такі як припинення роботи барів, ресторанів і нічних клубів в Копенгагені і околицях о 22600.

Греція: виходити з дому можна лише з дозволом

греція

Локдаун у Греції триватиме до 7 січня. Щоби вийти з дому, необхідно сповістити владу про причини виходу і отримати письмовий дозвіл.

Комендантська година поширюється на всю країну і діє з 22:00 до 05:00, магазини, дитячі садки і школи залишаються закритими.

Майже всі ці заходи будуть діяти і на Різдво.

При цьому до Різдва дозволена робота книгарень і перукарень.

Інші новини