Розпухло, свербить, чешеться. Укуси різних комах: алгоритм дій від лікаря
Четвер, 19 серпня 2021, 11:22

Лікарка розказала про засіб, в порівнянні з яким популярний “рятівник” при укусах – просто непутяща припарка.

Покусав комар.
Є сліди, почервоніння. Не свербить, просто помітно – можна нічого не робити.
Свербить? Слід скористатися лосьйоном з каламіном.
 
“Даю гарантію: ви будете вражені ефективністю. Зуд зникає майже миттєво. Це може бути гель урьяж прурісед, лосьйон “каламін”. Популярний “рятівник” – в порівнянні з каламіном просто непутяща припарка”, – радить Бабіч.
 
Трохи менше допомагає псилобальзам, феністил. 
 
Укуси мошки, мурах
 
Теж можуть свербіти. Лікарка теж радить  каламін як засіб  №1. Ще може допомагати стік проти свербіжу “ля рош”, який виглядає як сухий дезодорант.
 
Укус бджоли, оси
 
Може не лише свербіти, а і боліти, також може бути набряк. Інколи – бурхлива алергія, навіть затруднення дихання і анафілаксія.
 
“Нажаль неможливо завчасно перевірити по якихось аналізах – чи буде бурхлива реакція чи ні. Тому бережіться, не махайте руками на бджіл. Після укусу: прикладіть лід. Можна прийняти ібупрофен або парацетамол”, – говорить педіатриня.
 
Дуже важливо не чесатися, бо набряк буде сильно збільшуватися. Можна застосовувати каламін і  гідрокортизонову мазь, а  також прийняти антигістамінний засіб. Але каламін діє швидше і краще допомагає, говорить Бабич.
 
При бурхливій алергічній реакції з набряком, утрудненням дихання, лікар рекомендує негайно звертатися на  103 або епіпен (ін’єкція адреналіну).
 
Укус кліща
Кліщі можуть містити борелії – збудники хвороби Лайма. Це неприємна хвороба, проте досить добре лікується антибіотиками, стверджує Лідія Бабич.
 
Вона звертає увагу на тому, що кліщі не стрибають на людей з дерев і під дубом ходити безпечно. А от сидіти на траві без репелентів не варто, бо кліщі живуть в траві.
 
“Не здавайте кліща на аналіз. Виявлення борелій в кліщі не означає, що кліщ вас заразив. Відсутність – не значить, що ви  не захворієте. Аналіз кліща нічого не дасть”, – додає лікарка.
 
Інколи одразу після укусу виникає набряк, свербіж, почервоніння. Це алергічна реакція на укус. Це не “миттєва хв.Лайма”. Не треба зразу пити антибіотики. Така місцева реакція минає самостійно через 1-2 доби.
 
Симптоми хвороби Лайма: характерна округла пляма може з’явитися через 2-3 тижні після укусу. Інколи через 3-30 днів. З цим слід  йти до лікаря.  Крім цього лікарка говорить, що є і інші   симптоми: лихоманка, біль в шиї, головний біль, втомлюваність, збільшення лімфовузлів, біль в тілі, озноб.
Для підтвердження діагнозу слід  звертатися до лікаря.
 
Укус невідомо кого
Якщо є якісь сліди, але ви точно не знаєте – яка це була комаха , то слід зняти  свербіж і спостерігати.
 
Якщо свербіж наростає, площа ураження шкіри збільшується, звичайні засоби проти свербіжу не допомагають  – то слід бігти до лікаря.
 
“Можливо, приєдналась вторинна інфекція. Інколи буває “короста охайних людей” (теж сильний свербіж), загострення атопії чи інші хвороби шкіри. Захищайтеся репелентами, одягом. Нагадаю, що репеленти від ос і бджіл не допомагають”, – резюмувала педіатр.
Інші новини