«Укрзалізниця» показала концепт капсульного плацкартного вагона
П'ятниця, 12 листопада 2021, 09:19

«Укрзалізниця» готується до масштабного оновлення складу пасажирських вагонів у межах програми «Велике будівництво», повідомляє перевізник.

Наступного року компанія планує завершити розроблення концепту оновленого плацкартного вагона. Один із проєктів підготував АТ «Дніпровський завод з ремонту та будівництва пасажирських вагонів».

У цьому вагоні передбачено 52 однакові місця збільшених розмірів (довжина – 1920 мм, ширина – 710 мм). Кожен пасажир матиме свій стіл, панель керування освітленням із нічним підсвічуванням, індивідуальний світильник для читання та розетку з роз’ємом USB.

Пасажири також отримають особистий простір, оскільки спеціальні шторки дають змогу відокремити кожне місце. У перспективі їх планують обладнати інтерактивними панелями для перегляду важливої інформації та розважальних програм.

Крім цього, у таких вагонах хочуть встановити сучасну систему кондиціювання з індивідуальним керуванням, систему екологічно чистого туалету, нове електрообладнання, опалення, водопровід тощо.


Дев’ять вагонів-трансформерів, що пройшли капітальний ремонт, з 12 листопада курсуватимуть у складі пасажирського потяга № 766 Київ – Херсон. 

З початку 2021 року «Укрзалізниця» відновила капітально-відновлювальним ремонтом уже 16 таких вагонів. Наразі 7 із них курсують у складі потяга № 737/738 Запоріжжя – Київ.

Інші новини