Українці зможуть отримувати винагороду за повідомлення про порушення правил дорожнього руху
Понеділок, 20 грудня 2021, 11:50

До Верховної Ради подали законопроєкт 5798, який передбачає фіксацію порушення правил дорожнього руху з мобільного телефона. Це, на думку експертів, дозволить зменшити їхню кількість. Зараз проєкт розглядають профільні комісії парламенту.

Законопроєкт передбачає, що фіксувати порушення можна буде через спеціальний мобільний додаток. Людина, яка через таке відео сповістить поліцію, зможе отримати за це винагороду, що буде рахуватися як відсоток від штрафу, сплаченого порушником. Крім того, свідок отримуватиме відповідь від правоохоронців, щодо реєстрації порушення і його подальшої долі.

Передбачається, що фіксувати можна буде проїзд на червоне світло світлофора, перетин подвійної смуги, проїзд смугою громадського транспорту, проїзд залізничного переїзду на заборонений сигнал, перешкоджання проїзду пожежної, поліцейської автівки, або машини швидкої допомоги.

На думку експертів, завдяки цьому додатку зменшиться кількість безкарних правопорушників. Адже додаток не фіксує хто наразі перебуває за кермом, тому фіксуватиме абсолютно всі порушення ПДР.

Раніше керівник МВС Денис Монастирський повідомив, що до кінця року у Верховну Раду внесуть законопроєкти спрямовані на підвищення безпеки дорожнього руху. Це пов’язано з аварією в Чернігівській області, в якій загинули 13 людей.

Інші новини