У Швейцарії заарештували віце-президентів ФІФА
Середа, 27 травня 2015, 10:36
У Цюріху під час рейду затримали кілька чиновників ФІФА, яких звинувачують у корупції в США.
 
Про це повідомляє ВВС з посиланням на правоохоронні органи Швейцарії.

За інформацією, їх затримали в п'ятизірковому готелі Baur au Lac. Поліція в штатському провела мирну спецоперацію, взявши на ресепшені ключі від номерів і піднялися наверх. Джерела NY Times поінформували, що у справі фігурують більше десяти спортивних чиновників, однак не всі з них працюють в Цюріху.

Серед них – віце-президент виконкому FIFA Джеффрі Уебб, уродженець Кайманових островів, ще один віце-президент виконкому - Еухеніо Фігередо з Уругваю, до недавніх пір очолював асоціацію футболу Південної Америки, і колишній член виконкому ФІФА Джек Уорнер з Тринідаду-і-Тобаго. Видання зазначає, що не менше двох затриманих покинули готель Baur au Lac без наручників. Едуардо Лі з Коста-Ріки вивели через бічний вхід, причому йому дозволили забрати свій багаж.

У США затриманим пред'явили звинувачення у відмиванні коштів, рекеті і шахрайстві. Передбачувані злочини скоювалися протягом останніх 20 років. Як пише Тhe New York Times, їх повинні екстрадувати до США. Три інформованих джерела газети в правоохоронних органах уточнюють, що передбачувані порушення пов'язані з рішеннями за заявками збірних про участь у Чемпіонатах світу, з угодами з прав на трансляції матчів і угодами з реклами.

У Цюріх чиновники прибули до п'ятничного щорічного конгресу асоціації. 29 травня конгрес повинен провести вибори президента ФІФА, нинішній її керівник Зепп Блаттер сподівається переобратися. NYTimes вважає, що нинішні затримання завдали приголомшливий удар по асоціації - організації з мультіміліардним бюджетом, яка регулює найпопулярніший спорт у світі, але десятиліттями звинувачується у корумпованості.

Як повідомляв iPress.ua, міжнародна федерація футболу (ФІФА) дала негативну відповідь групі сенаторів США, які просили позбавити Росію права на проведення чемпіонату світу з футболу в 2018 році.
 
ipress.ua
Інші новини