Не фонтаном єдиним: що подивитися у Вінниці, якщо у вас є 2 дні
Середа, 27 липня 2016, 10:10
Вінниця по праву може вважатися містом контрастів. Поруч з майже футуристичними скляними новобудовами тут мирно існують пам’ятки архітектури минулого та позаминулого століть. Звісно, всі не раз чули про феєричні візуальні вистави світло-музичного фонтану Roshen, але не лише фонтан тут привертає увагу. Місто багате усілякими цікавинками, а ми обрали для вас такі, з якими можна познайомитися за два дні.
 
Що подивитися у Вінниці, якщо у вас є 2 дні
 
Насолоджуйтесь історією та архітектурою
 
Музей-садиба М.І.Пирогова
 
Музей-садиба М.І.Пирогова
 
Саме у Вінниці знаходиться “Вишня” — музей-садиба Миколи Івановича Пирогова. Тут він жив і працював протягом 20 років. Пирогов зробив неоціненний вклад у розвиток медицини, ставши основоположником військово-польової хірургії. Музейний комплекс має унікальну структуру. Він складається з головного корпусу, аптеки, побудованої в 1866 р, меморіальної садиби площею 20 гектарів, а також церкви-некрополя. Небальзамоване тіло Пирогова зберігається у крипті церкви більш ніж 125 років, і є доступним для огляду. Експозиція музею розташована в десяти залах і галереї головного корпусу, а також шести кімнатах аптеки.
 
Графік роботи музею: з 10:00 до 17:00 усі дні, окрім понеділка. 

Як дістатися: маршрутним таксі з вокзалу або автобусами з електромережі № 13, 18.
 
Ставка Гітлера “Вервольф”
 
Ставка Гітлера "Вервольф"
 
У містечку Стрижавка за 8 кілометрів від Вінниці знаходиться одна з семи ставок Гітлера “Вервольф”. Це місце є таємничим хоча б тому, що досі ніхто не знає її точної схеми. Залізобетонні шматки на території залишилися від вибуху, що знищив ставку у березні 1944 року. В касі можна замовити екскурсію, на якій вам розкажуть про історію будівництва та перебування у Вервольфы Гітлера. Неподалік розташований музей військової зброї, де вам не тільки презентують експонати, але й почастують польовою гречкою.
 
Графік роботи: з 10:00 до 18:00.

Як дістатися: Маршруткою Вінниця-Стрижавка, що курсує кожних 40 хвилин із залізничного вокзалу.
 
Цікавинка: У Вінниці навіть створена квест-кімната “Ставка Вервольф” за адресою вулиця Соборна, 82.
 
Миколаївська церква
 
Миколаївська церква
 
Храм розташований на лівобережжі Південного Бугу. За легендою, церква розрослася тут з невеличкої каплички після того, як Святитель Микола явився двом монахам, що тікали з захопленого татаро-монголами Києва. На території є дзвіниця, а сама церква є яскравим прикладом архітектури доби українського бароко.
 
Графік роботи: Щоденно, з ранковими недільними служіннями.

Як дістатися: Від залізничного вокзалу маршруткою 3Б, від західного та східного автоокзалів - 17Б, з центру - маршрутками 7А та 21А.
 
Цікавинка: Якщо піднятися на схил біля церкви, звідти вам відкриється прекрасний вид на усю центральну частину правобережної Вінниці.
 
Музей-садиба М.Коцюбинського
 
Музей-садиба Коцюбинського
 
Територія садиби складається зі світлиці, призначеної для проведення культурних заходів, будинку Михайла Коцюбинскього та саду. Будинок реорганізований у музей пам’яті письменника, там проводяться екскурсії для груп більш ніж з 10 осіб. Серед експонатів такі, що презентують творче й особисте життя письменника, а також присвячені йому картини та інші предмети мистецтва. У саду ростуть старезні агави, які колись посадив сам Коцюбинський, а також його улюблене розлоге дерево. Вартість входу на територію 3 грн. Вартість екскурсії 10 грн. для дорослих і 5 грн. для дітей.
 
Графік роботи: 10:00–18:00 щодня (вихідний — середа)

Як дістатися: Трамваями №1, №4 та №6, зупинка трамваю “Музей М. М. Коцюбинського”.
 
Цікавинка: Раз на рік садиба стає локацією міжнародного літературного фестивалю. Вже два роки поспіль наприкінці травня тут проводиться фестиваль малої прози — Intermezzo, присвячений Михайлу Михайловичу. Завітайте сюди навесні, щоб насолодитися товариством українських та закордонних культурних діячів.
 
Вінницький музично-драматичний театр ім. М.Садовського
 
Вінницький музично-драматичний театр ім. М.Садовського
 
Майже сторічну історію має ця культурна пам’ятка. Свого часу стаціонарний театр створив тут театральний діяч Гнат Юра. Тут виступав театр “Березіль”, Театр Марії Заньковецької та Московський театр. Театральний сезон тут починається восени. Глядачі мають змогу переглянути такі перлини театрального мистецтва як “Політ над гніздом зозулі”, “Я б тобі небо прихилив”, “Осінь у Вероні”. У театрі функціонують велика та мала сцени. Вартість квитків — від 50 грн.
 
Режим роботи: Каси працюють з 13:00 до 19:00, театр згідно з розкладом вистав. 

Як дістатися: Трамваями №1, №4 та №6, зупинка трамваю “Площа Театральна”.
 
Цікавинка: У 1924 і 1926 роках зі сцени театру виступав Володимир Маяковський.
 
Місто площ і фонтанів
 
Прогулянка центральною вулицею міста — Соборною прирівнюється до екскурсії основними площами.
 
Площа Тараса Шевченка
 
Площа Тараса Шевченка
 
На площі і поблизу неї розташовані будівлі Вінницького обласного краєзнавчого та художнього музеїв, Будівля Єзуїтського монастиря — нині обласний архів, Свято-Преображенський кафедральний собор (колишній костел домініканців), рештки міського замку “Мури”.
 
Вінницькі мури
 
Площа Європейська
 
Фонтан у сквері біля площі Європейської
 
Водонапірна вежа існує вже більше 100 років, а нині є візитівкою Вінниці. Узимку на площі біля вежі проводиться традиційний Різдвяний ярмарок, а сквер приваблює містян та туристів з усієї країни.
 
Площа Європейська
 
Майдан Незалежності
 
Майдан Незалежності
 
Над майданом височіє будівля вінницького міськвиконкому, а навпроти розташований готель "Савой", в якому у 1918 році перебував Уряд Української народної республіки.
 
Площа Театральна
 
Площа Театральна
 
Названа на честь музично-драматичного театру. Неподалік знаходиться Обласна універсальна наукова бібліотека імені К.Тімірязєва, Будинок реального училища (нині Торговельно-економічний інститут КНТЕУ) та Будинок Вінницької ОДА.
 
Будинок Вінницької облдержадміністрації
 
Площа Василя Стуса
 
Площа Василя Стуса
 
Назву місце отримало завдяки пам’ятнику Василю Стусу, що кілька років тому встановили перед адміністративною будівлею “Книжка”. Поблизу знаходиться затишний сквер і церква. А з іншого боку площі — Вінницька обласна філармонія.
 
Площа Гагаріна
 
Площа Гагаріна
 
На протилежному боці вулиці знаходиться арка та вхід до парку Горького. Площа розкинулась перед будівлею міського Універмагу. Тут як і скрізь б’є фонтан, а не так давно ще й встановили грандіозний знак “I LOVE VINNYTSIA”.
 
Площа Перемоги
 
Площа Перемоги
 
Архітектурна пам’ятка цієї площі — Будинок Офіцерів, де проводяться концерти. Також посеред площі змонтовано пам’ятник — літак.
 
Цікаві квести для гостей та місця, які можна відвідати
 
Сфотографуйте чи сфотографуйтесь біля муралів, що почали з’являтись на вінницьких будівлях.
 
Вінницькі мурали
 
“Зберіть” усіх Кафок на вулиці Соборній.
 
Кафка у Вінниці
 
Відвідайте Музей ретро-техніки «Автомотовелофоторадіо». Вартість квитка - 10 грн.
 
Музей ретро-техніки «РђРІС‚омотовелофоторадіо»
 
Забіжіть на виставку до галереї “Інтер-шик” або відвідайте антикафе “Артинов”.
 
Галерея Інтершик
 
Взимку не оминайте Алею Літаючих фігур на вулиці Пирогова.
 
Алея літаючих фігур
 
Огляньте береги річки Буг з катера.
 
Прогулянка на катері у Вінниці
 
А наостанок завітайте до чайного раю — Кафе-музею “Панъ Заваркінъ та Синъ”.
 
Кафе-музей “Панъ Заваркінъ та РЎРёРЅСЉ”

Сподіваємося, ваша поїздка до Вінниці буде яскравою і запам’ятається надовго. А щоб знову відчути приємну атмосферу міста - повертайтеся сюди частіше! 
 
 
 
hotels24.ua
 
Інші новини