Який фінансовий рік чекає Вінниччину? – прогнози голови бюджетної комісії Геннадія Мазура
П'ятниця, 30 грудня 2016, 12:18

Напередодні Нового року журналісти зустрілись із очільником бюджетної комісії Вінницької обласної ради Геннадієм Мазуром та попросили дати фахову оцінку економічній ситуації в області. Зокрема, оцінку виконанню бюджету області у 2016 році, розвитку економіки області в 2017 році та розповісти про специфіку роботи комісії.

– Рік тому ви були обрані головою бюджетної комісії. Що ви побачили, прийшовши на цю посаду, та які завдання ви поставили перед собою у 2016 році?

– 27 листопада 2015 року відбулася перша сесія обласної ради, де були обрані голова обласної Ради і фактично сформовані комісії. 4 грудня мене більшістю голосів депутатського складу обласної Ради було обрано головою комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм. Зрозуміло, що для мене це робота не нова, я щиро вдячний депутатам за довіру у контролі прозорості використання як дохідної, так і видаткової частини обласного бюджету. Я все життя пропрацював у фінансових органах: це і контрольно-ревізійна служба і  державна податкова адміністрація. Маю науковий ступінь кандидата економічних наук та вчене звання доцента. Заслужений економіст України. Сьогодні працюю над захистом докторської дисертації. Зрозуміло, що з часу обрання мене на посаду, перш за все, я поставив собі  за мету контроль за прозорістю виконання обласного бюджету, щоб не було нарікань від громадських активістів, обласної ради на те, що десь є запитання щодо виконання видаткової частини бюджету. Наші засідання бюджетної комісії проходять відкрито, двері відкриті для всіх небайдужих, відповідно до регламенту можна поставити запитання. В цьому році ми зробили все можливе, щоб обласний бюджет був виконаний, провели 35 засідань комісії, де розглянули всі розпорядження голови Вінницької ОДА, проекти рішень про обласний бюджет і внесення змін до обласних програм, яких наразі  в області 51, з них 31 фінансуються з обласного бюджету та інших бюджетів. Кожній програмі потрібно приділити значну увагу, адже це – вирішення конкретних суспільно важливих проблем. Це така рутинна,  копітка робота, про яку мало хто знає, і яку проводить обласна бюджетна комісія . Протягом року ми аналізували рішення обласної ради попередніх років, звичайно, нас ця робота буде чекати і в наступному році. Ця робота направлена на оптимізацію обласного бюджету, ми шукаємо рішення, які мали корупційну складову для того, щоб унеможливити їх виконання. Шукаємо джерела наповнення обласного бюджету, адже на нього зараз перекинуто багато програм, які раніше фінансувались напряму із державного бюджету. Ми шукаємо кошти, щоб фінансувати заклади охорони здоров'я,освіти,соціального захисту,культури, фізичної культури та спорту, а також капітальні видатки та  все те, що є первинним у забезпеченні послуг людям.  Це – наші люди, наші громадяни, і сьогодні ми, депутати, повинні все зробити, щоб людям жилося краще.

– Тобто зросло навантаження на обласний бюджет?

– Так, адже у 2017 році освітня субвенція з державного бюджету України місцевим бюджетам, відповідно до запропонованих змін до бюджетного кодексу України, має спрямовуватись виключно на заробітну плату освітянам. На сьогодні з освітньої субвенції фінансують усі поточні видатки, а саме: заробітна плата педагогічних і технічних працівників, оплата комунальних послуг, енергоносіїв та харчування. У 2017 році Кабінет Міністрів України пропонує утримувати приміщення шкіл і технічний персонал коштом місцевих бюджетів. Крім того, якщо у попередні роки коши освітньої субвенції можна було використовувати на капітальні видатки, то у нинішніх змінах до Бюджетного кодексу такої можливості немає. З освітньої субвенції пропонується фінансувати здобуття повної середньої освіти у загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладах. Неприпустимим є передача на місцевий рівень утримання технічних працівників та оплата комунальних послуг, зважаючи на зростання цін на енергоносії. Фінансова спроможність місцевих бюджетів утримувати свої школи недостатня. Якщо освітні заклади окремих міст області зможуть функціонувати за рахунок ресурсів міського бюджету, то сільські та районні вимушені будуть закриватись через неможливість забезпечення роботи.

Ще однією непосильною ношею для місцевих бюджетів є оплата комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я. Ми не маємо права ризикувати життям сотень і тисяч людей області через відсутність необхідного бюджетного ресурсу на місцевому рівні.

– Яким буде наступний фінансовий рік для вінничан та Вінницької області? Ваші прогнози як економіста та голови бюджетної комісії?

– Економіка області інтегрована в економіку країни, ми є однією із складових економіки країни. В залежності від ситуації, як буде розвиватись економіка України, так і буде розвиватись економіка області. Але якщо аналізувати 2015 рік, то тоді економіка України впала у промисловості на 20%, в той же час Вінниччина «просіла» всього на 5%. Більше турбує бізнес-середовище: попередніми роками було значне скорочення суб’єктів підприємницької діяльності. Це говорить про те, що люди мали робочі місця, заробітні плати, а українська влада, не зорієнтувавшись у виткові фінансової кризи, допустила таку негативну тенденцію. Нам необхідно сьогодні створити такий мікроклімат на обласному рівні щоб у нас почало розвиватись підприємництво, і над цим будемо працювати у 2017 році.

Також хочеться, щоб в наступному році центральна влада поставила в центрі своєї діяльності людину, і навколо людини розгортала всю державну політику. Адже 50 відсотків економіки знаходиться в тіні, спостерігається неналежний інвестиційний клімат, коли прямі іноземні інвестиції одні із найгірших на пострадянському просторі, дірки на митниці і процвітає контрабанда і корупція, коли мінімальну заробітну плату піднімають до 3200 грн., а прожитковий мінімум залишають на рівні 1544 грн., а всі соціальні виплати йдуть зі ставки прожиткового мінімуму, тобто з 1544 грн., а це – допомоги багатодітним сім’ям, допомога ветеранам, інвалідам дитинства, бійцям АТО. Ми не повинні обманювати самі себе, але ми повинні давати собі оцінку, особливо тих дій, які вплипають на долю країни. Я переконаний, що для успішного розвитку України необхідний здоровий глузд, тверезий розум, витримка, відповідний фаховий рівень, ці риси повинні бути притаманні зараз кожному чиновнику та політику. Україна - країна з чудовим людським та ресурсним потенціалом. Його потрібно використати на благо українців,а не на інтереси декількох десятків родин, які сьогодні при владі.

– Геннадію Федоровичу, як Ви будете святкувати новорічні свята, і що б побажали вінничанам?

– Як і більшість українців, Новий рік та Різдво Христове буду святкувати в колі родини. Зазвичай до нас приїжджають родичі та близькі, ми сідаємо за великий свояковий стіл та святкуємо, як кожний українець. Обов’язково ходимо провідати друзів та знайомих, радо відкриваємо двері колядникам та посівальникам. Я пам’ятаю з дитинства, наскільки світлими були ці дні, і зараз хочеться, щоб вони були світлими для нашої малечі. В нас і так достатньо сьогодні проблем, хочеться якогось позитиву. Всім українцям та вінничанам зокрема я хочу побажати у новому 2017 році оновлення: більше радісних моментів, більше хороших новин, щоб наступний рік став переламним і Україна почала розвиватись у правильному напрямку та врешті-решт закінчилася війна.

 
АВТОР: i-vin.info
Інші новини
Неділя, 27 травня, 08:22
МВФ змінив прогноз дефіциту поточного рахунку платіжного балансу України
Міжнародний валютний фонд прогнозує дефіцит поточного рахунку платіжного балансу України у 2017 році на рівні 3,3% ВВП.
10.10.2017 15:49
Еврокомиссия одобрила выделение Украине очередного транша макрофинансовой помощи €600 млн
Европейская комиссия одобрила выделение Украине очередного транша макрофинансовой помощи в размере 600 млн евро.
16.03.2017 16:08
Томас Гремингер назначен новым генсеком ОБСЕ
Совет министров избрал нового генсека ОБСЕ Швейцарский дипломат Томас Гремингер был избран генеральным секретарем Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе (ОБСЕ).
18.07.2017 14:50
Почти 5 млн украинцев оформили биометрические загранпаспорта, - Порошенко
ЕС посетили более 100 тыс. украинцев с момента введения безвизового режима.
14.07.2017 10:00
Вінничани матимуть триденні вихідні на новорічні і різдвяні свята
Укрaїнці мaтимуть 6 вихідних днів нa Новий рік тa Різдво.
06.11.2017 04:14
Вінничани відпочиватимуть три дні поспіль з нагоди Дня захисника України
Вінничани відпочиватимуть три дні поспіль з нагоди святкування в суботу, 14 жовтня, Дня захисника України.
10.10.2017 15:11