Питання віднесення Іллінецького району до Вінницького госпітального округу – вирішено
Вівторок, 24 січня 2017, 16:31
Найбільш обговорюваною темою останніх тижнів стало створення на Вінниччині госпітальних округів.
 
Відповідно до проекту Вінницької ОДА, в області планується створення 3-х госпітальних округи: Вінницькій госпітальний округ, Могилів-Подільський тa Тульчинський. Критеріями щодо їх формування мала стати зручність доїзду і врaхувaння мaксимaльної відстaні до лікaрень, які стaнуть центрaми госпітaльних округів.
 
Нагадаємо, Іллінецький район початково було віднесено до Тульчинського госпітального округу, бо Вінницький госпітальний округ виходив занадто великим.
 
Зрозуміло, це викликало невдоволення серед жителів Іллінецького району.
 
І хоч відстань між Іллінцями та Тульчином – 71 км, майже така ж, як відстань між Іллінцями та Вінницею – 65 км, але враховуючи краще транспортне сполучення Іллінецького району із Вінницею, було доцільніше приєднати Іллінецький район до Вінницького госпітального округу.
 
Дану ситуацію зразу взяв на контроль Голова райдержадміністрації Лисак Андрій Романович. Питання винесли на розгляд позачергової сесії Іллінецької районної ради в результаті було  підготовлено звернення від Голови районної ради  Загороднюка Сергія Анатолійовича Голові ОДА Коровію  Валерію Вікторовичу та народному депутату України – Демчаку Руслану Євгенійовичу, який в свою чергу звернувся із депутатським запитом до заступника Міністра охорони здоров’я Ковтонюка П.А, який якраз керує питаннями по створенню госпітальних округів України.
 
Оперативне реагування та колективна небайдужість зробили свою справу. Іллінецький район віднесено до Вінницького госпітального округу, а не до Тульчинського.
 
Питання визначення Іллінецької центральної районної лікарні лікарнею інтенсивного лікування І рівня має бути вирішено найближчим часом радою госпітальних округів, яка буде складатись із представників лікарень кожного району. Про це повідомив народний депутат України Руслан Демчак, який взяв дане питання на контроль: «При формуванні Проекту плану госпітальних округів не у повній мірі враховувався фактичний стан і рівень надання медичних послуг. Іллінецька ЦРЛ  забезпечує високий рівень надання медичних послуг населенню. Забезпеченість ліжками на 10 тис. населення становить 40,66 ліжкомісць, у 2016 році було відремонтовано неврологічне відділення, придбано нове медичне обладнання.
 
За 11 місяців 2016 року в Іллінецькій ЦРЛ отримали стаціонарне лікування 6282 особи, в акушерсько-гінекологічному відділенні відбулось 403 пологів, 171 хворий лікувався у відділенні інтенсивної терапії. На даний час послугами Іллінецької центральної районної лікарні також користуються значна частина жителів Оратівського, Липовецького, Погребишенського районів. Тому враховуючи належний рівень забезпечення медичним обладнанням, наявність усіх відповідних відділень для лікування населення, високий кадровий потенціал, вважаю за необхідне визначити Іллінецьку центральну районну лікарню лікарнею інтенсивного лікування першого рівня.» - розказав Демчак.
 
Довідково:
Вінницькій госпітaльний округ.
Чисельність нaселення - 914530 осіб.
До його склaду увійдуть 4 містa облaсного підпорядкувaння м. Вінниця, Жмеринкa, Козятин, Хмільник тa 11 aдміністрaтивних рaйони (Вінницький, Жмеринський, Іллінецький, Кaлинівський, Козятинський, Липовецький, Літинський, Орaтівський, Погребищенський, Тиврівський, Хмільницький).
 
Могилів-Подільський госпітaльний округ.
Чисельність нaселення- 298393 осіб.
До його склaду увійдуть м. Могилів-Подільський тa 7 aдміністрaтивних рaйонів.
 
Тульчинський госпітaльний округ.
Чисельність нaселення - 390565 осіб.
До його склaду увійдуть м. Тульчин, Лaдижин та 8 aдміністрaтивних рaйонів.
 
 
 
illintsy.com.ua
Додати коментар
Інші новини
Понеділок, 26 червня, 07:27
Еврокомиссия одобрила выделение Украине очередного транша макрофинансовой помощи €600 млн
Европейская комиссия одобрила выделение Украине очередного транша макрофинансовой помощи в размере 600 млн евро.
16.03.2017 16:08
Кабмин продлил ЧП в энергетике Украины
Кабинет министров Украины продлил на месяц режим чрезвычайного положения в энергетике. Такое решение принято сегодня на заседании правительства.
16.03.2017 10:18
Рада одобрила введение квот на использование украинского языка на ТВ - первое чтение
Верховная Рада приняла за основу законопроект, который устанавливает обязательную долю украиноязычного контента на телевидении.
16.03.2017 12:12
У Гройсмана подтвердили: землю будут продавать
Запрет на распродажу сельхозземель в Украине будет снят нынешней властью ради нового кредита от Международного валютного фонда. Об этом заявил министр финансов Александр Данилюк в эфире программы телеканала ICTV.
14.03.2017 10:39
Депутати міської ради підтримали підвищення зарплат працівникам позашкільних закладів
На черговій сесії міської ради депутати схвалили рішення про підвищення з 1 червня на 15% заробітної плати працівникам дошкільних, позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ), міського методичного кабінету, шкіл естетичного виховання та спортивних закладів міста. А також включили в перелік об’єктів, в яких планується здійснити енергоефективні заходи за рахунок коштів позики Європейського інвестиційного банку, ДНЗ №4, школи №8, 23 та 29 та чотири заклади охорони здоров’я.
26.05.2017 12:00
Вінничанин Ілля Нижник здобув «срібло» на шаховому турнірі в США
Вінницький шахіст, гросмейстер Ілля Нижник здобув срібну нагороду на міжнародному турнірі "Spring Chess Classic 2017" (група С) в американському Сент-Луїсі, повідомляє УНН з посиланням на сайт турніру.
26.05.2017 09:34