У Вінниці зареєстровано перший шлюб за 24 години
П'ятниця, 03 лютого 2017, 14:54
Відтепер вінничани можуть одружитись за добу. Перші молодята вже встигли скористатись новаціями Мін’юсту і взяли шлюб, не чекаючи місяць. Одружувались вони 3 лютого в холі адмінбудівлі міської ради в присутності рідних, друзів і відвідувачів Прозорого офісу. Привітав перше подружжя молодят проекту «Шлюб за 24 години» міський голова Сергій Моргунов.

Нещодавно управління юстиції у Вінницькій області долучився до пілотного проекту Мін’юсту України «Шлюб за 24 години». Щоб зробити увесь процес «експрес-одруження» комфортним та якісним, вирішенням усіх організаційних питань буде займатись КП «Подільські туристично-інформаційний центр». Оскільки за умовами проекту організатором держаної реєстрації може бути або комунальне, або державне підприємство.

Перший спільний проект мерії та управління юстиції у Вінницькій області був реалізований влітку минулого року – введення в перелік послуг Прозорого офісу урочистої церемонної реєстрації шлюбу, яку можна замовити у відділенні Прозорого офісу на Замості http://www.vmr.gov.ua/Lists/CityNews/ShowNews.aspx?ID=3394. За потреби урочиста церемонія може супроводжуватись синхронним перекладом англійською та німецькою мовами, а також мовою жестів.

Тепер вінничанам стала доступна нова послуга – одруження за 24 години. Перші вінничани Андрій та Владислава, які скористались новими можливостями, кажуть, що крок до одруження був обдуманий, але сама реєстрація і офіційна частина відбулась за добу. «Для друзів і рідних таке швидке наше одруження було неочікуване, але ми думаємо, що в цю хвилину їм було цікаво, які і нам. Ми хотіли, щоб все було просто і без пафосу. Мабуть, в цій простоті і є особливість», – розповіла наречена Владислава.

Заступник міського голови Галина Якубович каже, що проект «Шлюб за 24 години» дає змогу вінничанам виконати своє бажання. «Часто молоді люди хочуть швидко одружитися, хоча я думаю, що люди виважено підходять до прийняття такого рішення. Тому міська рада долучилась до цього проекту. Одруження – це рішення молодят. Якщо молоді люди хочуть стати сім’єю, то ми маємо допомогти їм це зробити, - говорить Галина Якубович.

«Відповідно до законодавства, одружитись у Вінниці можна буде всім громадянам – незалежно від місця реєстрації. Це можуть бути і вінничани, і мешканці інших населених пунктів», - каже начальник Головного територіального управління юстиції у Вінницький області Юрій Круголь.

Однією з переваг проекту є те, що можна обрати місце для реєстрації шлюбу. Комунальне підприємство пропонує одруження у Вежі Артинова, на Європейській площі, набережній «Рошен» і у Прозорому офісі. Галина Якубович розповіла, що в подальшому перелік місць для одруження буде розширюватись – все буде залежати від побажань вінничан.

Особам, які бажають зареєструвати шлюб у скорочені строки, необхідно укласти договір про надання послуг з організації проведення державної реєстрації шлюбу з КП «Подільський туристично-інформаційний центр», подавши паспорти. Працівники підприємства відскановані документи далі передаватимуть до міського відділу державної реєстрації управління юстиції у Вінницькій області для перевірки.

У випадку, коли один із подружжя іноземець, йому потрібно надати його паспорт та документ, що підтверджує законність його (її) перебування на території України. Документи, складені іноземною мовою, подаються разом з їх перекладами українською мовою.

Якщо особи, які бажають зареєструвати шлюб, або один з них раніше перебували у шлюбі, мають надати документи, що підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання шлюбу недійсним.

Державна реєстрація шлюбу буде проводитись у будь-який день, зручний для молодят, у тому числі – в день подання відповідної заявки. Для цього майбутнє подружжя має визначитись із датою, часом та місцем реєстрації шлюбу.

КП «Подільський туристично-інформаційний центр» знаходиться за по вул.. Миколи Оводюка, тел. (0432) 50-85-85, (093) 603-17-19, (068) 443-06-04.

Довідка:

Раніше до пілотного проекту Мін’юсту України «Шлюб за 24 години» вже долучилися Київ, Львів, Oдеса, Херсoн, Маріупoль, Сєвєрoдoнецьк.

З початку цього року список міст, в яких мoжна зареєструвати шлюб прoдoвж дoби, розширено на Вінницю, Дніпрo, Луцьк, Микoлаїв, Кам’янець-Пoдільський, Рівне, Житoмир та Харків.

У населених пунктах пoблизу зoни АТO пoслуга кoштує від 150 гривень, в інших містах – до 5-6 тисяч гривень.
Інші новини
П'ятниця, 19 квітня, 03:59
«Щоб простий вчитель жив як президент» або, як бідують вінницькі вчителі та лікарі
За кожної, без виключення, влади ми чуємо про необхідність реформування української медицини та освіти. В першу чергу в частині підвищення зарплати вчителям та лікарям. З цим важко не погодитись.
 
Який стан справ у цій сфері зараз, при чинному президенті та уряді? Для того, щоб оцінка була максимально об’єктивна та неупереджена, пропонуємо звернутись до найзапеклих політичних опонентів чинного Президента і його суперника в другому турі президентських виборів Володимира Зеленського та його команди. Хто ж краще політичних опонентів покритикує та знайде найбільше недоліків в існуючій системі охорони здоров’я та освіти, ніж суперник?
15.04.2019 10:23
Победа Зеленского на Винниччине – это реванш Калетника
Долгое время, несмотря на старт предвыборной кампании, молодая команда Владимира Зеленского не торопилась с объявлением фамилии руководителя штаба Винницкой области. По замыслу технологов кандидата-артиста это был человек, ранее не была в политике. Собственно, это заявлял и сам Зеленский во времена, когда еще не прятался от журналистов: «Я верю, что изменить страну можно только вместе с тобой. Не стой в стороне, присоединяйся к моей команды. Неважна твоя пол, религия, образование, язык на котором ты говоришь. Важно – ты никогда не был в политике. И пока это – самое главное».
11.04.2019 09:21
В Чистий четвер у центрі Вінниці встановлять гігантські писанки

25 квітня перед Вінницькою міської радою відбудеться етно-фестиваль «Великоднє диво». Традиційно, в рамках заходу на Майдані Незалежності встановлять гігантські писанки, які розмальовували всім містом. Щороку композицію доповнюють новим екземпляром.

18.04.2019 10:53
Відкриття фонтану «ROSHEN» 2019
20 квітня у Вінниці відбудеться традиційне відкриття світломузичного фонтану «ROSHEN». Концертна програма цього року буде під гаслом «Ми – Україна», яка розпочнеться о 19:00 годині.
15.04.2019 10:38