Могилів-Подільський піднявся проти "злочинного паханату"
Середа, 08 лютого 2017, 08:50
Понад сто громадян вийшли 31 січня з протестом на головну площу Могилева-Подільського. Люди вимагали від влади та правоохоронних органів покарати винуватців у жорстокому побитті молодого хлопця та розслідувати нещодавній підпал авто його родини.
 
- Передісторія у цього конфлікту дуже давня, - говорить народний депутат, який балотувався на цьому окрузі, Юрій Македон. - Чомусь так склалося, що у Могилеві-Подільському фактично щопівроку комусь палять авто. І горять машини саме у тих, хто не згоден із діяльністю місцевої влади. 
 
Те, що відбувається нині у місті, депутат характеризує фразою "злочинний паханат".
 
- Місяць тому особи, яких у місті добре знають і небезпідставно вважають наближеними до діючого мера, биткою по голові побили хлопця, - пояснює причини конфлікту депутат. - На щастя, побитий хлопець залишився живий. Є ті, хто бачив, як все відбувалося, є навіть відео... І мабуть тому почалося залякування потерпілих і свідків. Хтось вже забрав свої заяви, але сам хлопчина на погрози не зважав, заяву свою забирати не збирався. В результаті – спалахнуло авто, яке належить його родині.
 
За словами депутата, в Могилеві-Подільському не сумніваються - це черговий підпал. І нова спроба залякати потерпілого викликала спалах обурення в громадян.
 
- Люди вирішили добиватися справедливості так, як вони це розуміють, - говорить Юрій Македон. - І вже 31 січня готові були йти штурмувати кабінети тих, хто причетний до покриття таких злочинів. Мені було дуже складно відмовити людей від необдуманих кроків, які могли б зіграти на руку справжнім лиходіям. І вже наступного дня, 1 лютого, результатом узгодженого плану дій стала мирна акція на головній площі Могилева-Подільського. Учасники мітингу просто попередили - ще одне безкарне побиття, ще одна спалена машина і людей на площі побільшає, а протистояння загостриться, - говорить Юрій Македон. 
 
Протестанти в ультимативній формі повідомили місцевих правоохоронців про десятиденний термін, який дають на здійснення реальних кроків у розслідуванні резонансної для Могилева-Подільського кримінальної справі.
 
І за словами Юрія Македона, одному з учасників побиття вже пред'явлена підозра за вчинення злочину. 
 
- Санкція передбачає покарання від трьох до семи років позбавлення волі, - говорить депутат. - Втім, це ще не все чого добивалися люди. Вони добре пам'ятають про ще дві не закриті справи по тим самим підозрюваним. У 2013 році ті вже використовували зброю проти мешканців Могилева-Подільського. Ту справу в правоохоронних органах заминали так довго, що результатів немає й у 2017 році. І звісно ж, люди вимагають результатів розслідування по нещодавньому підпалу авто.
 

- Якщо правоохоронці виконають свій обов'язок, то соціальна напруга спаде, - вважає Юрій Македон.

 
 
Інші новини
Понеділок, 17 червня, 14:39
Демчак: «Питання виборів – не тема для жартів. Не кожен може професійно керувати країною»
Народний депутат від 18 округу, член фракції «Блок Петра Порошенка» Руслан Демчак, в рамках роботи на окрузі, відвідав Оратівський, Немирівський, Погребищенський, Липовецький та Іллінецький райони. Під час зустрічей із громадами говорили про результати 2018 року та плани на поточний. Парламентар зазначив, що попередній рік дозволив реалізувати 113 успішні проекти по 18 округу Вінницької області.
11.03.2019 11:47
Свято Морозива від “Рудь”

Компанія «Рудь» (АТ «Житомирський маслозавод») запрошує вас 26 травня на святкування

20.05.2019 11:31
У вінницьких Прозорих офісах можна змінити ім’я. Які ще послуги розширили?
У Вінниці з травня у міських Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП) розширюється перелік адміністративних послуг. У мерії розповіли, що вінничани зможуть тут змінити ім’я, зареєструвати шлюб та оформити водійські права.
03.05.2019 15:29