Могилів-Подільський піднявся проти "злочинного паханату"
Середа, 08 лютого 2017, 08:50
Понад сто громадян вийшли 31 січня з протестом на головну площу Могилева-Подільського. Люди вимагали від влади та правоохоронних органів покарати винуватців у жорстокому побитті молодого хлопця та розслідувати нещодавній підпал авто його родини.
 
- Передісторія у цього конфлікту дуже давня, - говорить народний депутат, який балотувався на цьому окрузі, Юрій Македон. - Чомусь так склалося, що у Могилеві-Подільському фактично щопівроку комусь палять авто. І горять машини саме у тих, хто не згоден із діяльністю місцевої влади. 
 
Те, що відбувається нині у місті, депутат характеризує фразою "злочинний паханат".
 
- Місяць тому особи, яких у місті добре знають і небезпідставно вважають наближеними до діючого мера, биткою по голові побили хлопця, - пояснює причини конфлікту депутат. - На щастя, побитий хлопець залишився живий. Є ті, хто бачив, як все відбувалося, є навіть відео... І мабуть тому почалося залякування потерпілих і свідків. Хтось вже забрав свої заяви, але сам хлопчина на погрози не зважав, заяву свою забирати не збирався. В результаті – спалахнуло авто, яке належить його родині.
 
За словами депутата, в Могилеві-Подільському не сумніваються - це черговий підпал. І нова спроба залякати потерпілого викликала спалах обурення в громадян.
 
- Люди вирішили добиватися справедливості так, як вони це розуміють, - говорить Юрій Македон. - І вже 31 січня готові були йти штурмувати кабінети тих, хто причетний до покриття таких злочинів. Мені було дуже складно відмовити людей від необдуманих кроків, які могли б зіграти на руку справжнім лиходіям. І вже наступного дня, 1 лютого, результатом узгодженого плану дій стала мирна акція на головній площі Могилева-Подільського. Учасники мітингу просто попередили - ще одне безкарне побиття, ще одна спалена машина і людей на площі побільшає, а протистояння загостриться, - говорить Юрій Македон. 
 
Протестанти в ультимативній формі повідомили місцевих правоохоронців про десятиденний термін, який дають на здійснення реальних кроків у розслідуванні резонансної для Могилева-Подільського кримінальної справі.
 
І за словами Юрія Македона, одному з учасників побиття вже пред'явлена підозра за вчинення злочину. 
 
- Санкція передбачає покарання від трьох до семи років позбавлення волі, - говорить депутат. - Втім, це ще не все чого добивалися люди. Вони добре пам'ятають про ще дві не закриті справи по тим самим підозрюваним. У 2013 році ті вже використовували зброю проти мешканців Могилева-Подільського. Ту справу в правоохоронних органах заминали так довго, що результатів немає й у 2017 році. І звісно ж, люди вимагають результатів розслідування по нещодавньому підпалу авто.
 

- Якщо правоохоронці виконають свій обов'язок, то соціальна напруга спаде, - вважає Юрій Македон.

 
 
Інші новини
П'ятниця, 19 квітня, 04:12
«Щоб простий вчитель жив як президент» або, як бідують вінницькі вчителі та лікарі
За кожної, без виключення, влади ми чуємо про необхідність реформування української медицини та освіти. В першу чергу в частині підвищення зарплати вчителям та лікарям. З цим важко не погодитись.
 
Який стан справ у цій сфері зараз, при чинному президенті та уряді? Для того, щоб оцінка була максимально об’єктивна та неупереджена, пропонуємо звернутись до найзапеклих політичних опонентів чинного Президента і його суперника в другому турі президентських виборів Володимира Зеленського та його команди. Хто ж краще політичних опонентів покритикує та знайде найбільше недоліків в існуючій системі охорони здоров’я та освіти, ніж суперник?
15.04.2019 10:23
Победа Зеленского на Винниччине – это реванш Калетника
Долгое время, несмотря на старт предвыборной кампании, молодая команда Владимира Зеленского не торопилась с объявлением фамилии руководителя штаба Винницкой области. По замыслу технологов кандидата-артиста это был человек, ранее не была в политике. Собственно, это заявлял и сам Зеленский во времена, когда еще не прятался от журналистов: «Я верю, что изменить страну можно только вместе с тобой. Не стой в стороне, присоединяйся к моей команды. Неважна твоя пол, религия, образование, язык на котором ты говоришь. Важно – ты никогда не был в политике. И пока это – самое главное».
11.04.2019 09:21
В Чистий четвер у центрі Вінниці встановлять гігантські писанки

25 квітня перед Вінницькою міської радою відбудеться етно-фестиваль «Великоднє диво». Традиційно, в рамках заходу на Майдані Незалежності встановлять гігантські писанки, які розмальовували всім містом. Щороку композицію доповнюють новим екземпляром.

18.04.2019 10:53
Відкриття фонтану «ROSHEN» 2019
20 квітня у Вінниці відбудеться традиційне відкриття світломузичного фонтану «ROSHEN». Концертна програма цього року буде під гаслом «Ми – Україна», яка розпочнеться о 19:00 годині.
15.04.2019 10:38