Могилів-Подільський піднявся проти "злочинного паханату"
Середа, 08 лютого 2017, 08:50
Понад сто громадян вийшли 31 січня з протестом на головну площу Могилева-Подільського. Люди вимагали від влади та правоохоронних органів покарати винуватців у жорстокому побитті молодого хлопця та розслідувати нещодавній підпал авто його родини.
 
- Передісторія у цього конфлікту дуже давня, - говорить народний депутат, який балотувався на цьому окрузі, Юрій Македон. - Чомусь так склалося, що у Могилеві-Подільському фактично щопівроку комусь палять авто. І горять машини саме у тих, хто не згоден із діяльністю місцевої влади. 
 
Те, що відбувається нині у місті, депутат характеризує фразою "злочинний паханат".
 
- Місяць тому особи, яких у місті добре знають і небезпідставно вважають наближеними до діючого мера, биткою по голові побили хлопця, - пояснює причини конфлікту депутат. - На щастя, побитий хлопець залишився живий. Є ті, хто бачив, як все відбувалося, є навіть відео... І мабуть тому почалося залякування потерпілих і свідків. Хтось вже забрав свої заяви, але сам хлопчина на погрози не зважав, заяву свою забирати не збирався. В результаті – спалахнуло авто, яке належить його родині.
 
За словами депутата, в Могилеві-Подільському не сумніваються - це черговий підпал. І нова спроба залякати потерпілого викликала спалах обурення в громадян.
 
- Люди вирішили добиватися справедливості так, як вони це розуміють, - говорить Юрій Македон. - І вже 31 січня готові були йти штурмувати кабінети тих, хто причетний до покриття таких злочинів. Мені було дуже складно відмовити людей від необдуманих кроків, які могли б зіграти на руку справжнім лиходіям. І вже наступного дня, 1 лютого, результатом узгодженого плану дій стала мирна акція на головній площі Могилева-Подільського. Учасники мітингу просто попередили - ще одне безкарне побиття, ще одна спалена машина і людей на площі побільшає, а протистояння загостриться, - говорить Юрій Македон. 
 
Протестанти в ультимативній формі повідомили місцевих правоохоронців про десятиденний термін, який дають на здійснення реальних кроків у розслідуванні резонансної для Могилева-Подільського кримінальної справі.
 
І за словами Юрія Македона, одному з учасників побиття вже пред'явлена підозра за вчинення злочину. 
 
- Санкція передбачає покарання від трьох до семи років позбавлення волі, - говорить депутат. - Втім, це ще не все чого добивалися люди. Вони добре пам'ятають про ще дві не закриті справи по тим самим підозрюваним. У 2013 році ті вже використовували зброю проти мешканців Могилева-Подільського. Ту справу в правоохоронних органах заминали так довго, що результатів немає й у 2017 році. І звісно ж, люди вимагають результатів розслідування по нещодавньому підпалу авто.
 

- Якщо правоохоронці виконають свій обов'язок, то соціальна напруга спаде, - вважає Юрій Македон.

 
 
Додати коментар
Інші новини
Понеділок, 26 червня, 07:29
Еврокомиссия одобрила выделение Украине очередного транша макрофинансовой помощи €600 млн
Европейская комиссия одобрила выделение Украине очередного транша макрофинансовой помощи в размере 600 млн евро.
16.03.2017 16:08
Кабмин продлил ЧП в энергетике Украины
Кабинет министров Украины продлил на месяц режим чрезвычайного положения в энергетике. Такое решение принято сегодня на заседании правительства.
16.03.2017 10:18
Рада одобрила введение квот на использование украинского языка на ТВ - первое чтение
Верховная Рада приняла за основу законопроект, который устанавливает обязательную долю украиноязычного контента на телевидении.
16.03.2017 12:12
У Гройсмана подтвердили: землю будут продавать
Запрет на распродажу сельхозземель в Украине будет снят нынешней властью ради нового кредита от Международного валютного фонда. Об этом заявил министр финансов Александр Данилюк в эфире программы телеканала ICTV.
14.03.2017 10:39
Депутати міської ради підтримали підвищення зарплат працівникам позашкільних закладів
На черговій сесії міської ради депутати схвалили рішення про підвищення з 1 червня на 15% заробітної плати працівникам дошкільних, позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ), міського методичного кабінету, шкіл естетичного виховання та спортивних закладів міста. А також включили в перелік об’єктів, в яких планується здійснити енергоефективні заходи за рахунок коштів позики Європейського інвестиційного банку, ДНЗ №4, школи №8, 23 та 29 та чотири заклади охорони здоров’я.
26.05.2017 12:00
Вінничанин Ілля Нижник здобув «срібло» на шаховому турнірі в США
Вінницький шахіст, гросмейстер Ілля Нижник здобув срібну нагороду на міжнародному турнірі "Spring Chess Classic 2017" (група С) в американському Сент-Луїсі, повідомляє УНН з посиланням на сайт турніру.
26.05.2017 09:34