Руслан Демчак організував круглий стіл для представників ОТГ Вінницької області
П'ятниця, 10 лютого 2017, 11:13
За ініціативи народного депутата України, члена Фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Руслана Демчака в Іллінцях Вінницької області відбулося засідання у форматі «круглого столу» на тему «Децентралізація. Законодавчі ініціативи. Формування структур та органів управління об’єднаної територіальної громади».
 
Захід було присвячено обговоренню порядку формування структур та органів управління об’єднаних територіальних громад та перспектив розвитку громад у зв’язку з реформою  децентралізації.
 
Руслан Демчак ознайомив присутніх із законодавчими ініціативами, прийняття яких сприятиме стимулюванню подальшого процесу добровільного об’єднання територіальних громад шляхом добровільного приєднання до вже утворених ОТГ і забезпечить ефективну реформу органів місцевого самоврядування.
 
Говорячи про мету проведення заходу Руслан Демчак розказав, що в минулому році ставив перед собою завдання популяризувати об’єднання територіальних громад на своєму окрузі серед голів міських, сільських та селищних рад Немирівського, Оратівського, Іллінецького, Погребищенського та Липовецького районів. В рамках цього, спеціально була організована поїздка на Тернопільщину з метою перейняття досвіду по створенню та управлінню ОТГ на прикладі  Шумської територіальній громади.
 
«Як результат, по Вінниччині маємо найбільше об’єднаних територіальних громад в 18 виборчому окрузі. В минулому році було створено 8 територіальних громад, де вже пройшли вибори. Це Оратівська, Іллінецька, Немирівська, Ковалівська, Дашівська, Райгородська, Ситковецька та Мельниківська ОТГ.
 
Основна задача на перший квартал 2017 року більш вужча. По кожній з утворених ОТГ необхідно створювати управління освіти, медицини, соціального захисту. Ті органи, які зараз працюють в районах. Але там вони себе вичерпують, а на місцях такого досвіду поки що не має. ОТГ стали суб’єктами прямих міжбюджетних відносин, відтепер вони напряму від держави отримують медичну, освітню субвенції. Отже, спеціалістів потрібно оперативно навчити, щоб вони могли освоїти цей ресурс. І щоб населення ОТГ не відчуло негативу за рахунок відсутності досвіду.
 
Паралельним завданням залишається передача досвіду по об’єднанню територіальних громад тим, хто тільки стоїть на цьому шляху» - зазначив народний депутат.
 
Серед інших спікерів за заході виступили: голова Шумської об’єднаної територіальної громади Тернопільської області Володимир Плетюк, голова Іллінецької об’єднаної територіальної громади Володимир Ящук і голова Іллінецької районної державної адміністрації Андрій Лисак.
 
До обговорення долучились також голови та заступники голів Іллінецької, Дашівської, Оратівської, Ковалівської, Ситковецької, Райгородської об’єднаних територіальних громад. Учасники заходу ділились власним досвідом та напрацюваннями.
 
Інші новини
П'ятниця, 19 квітня, 04:01
«Щоб простий вчитель жив як президент» або, як бідують вінницькі вчителі та лікарі
За кожної, без виключення, влади ми чуємо про необхідність реформування української медицини та освіти. В першу чергу в частині підвищення зарплати вчителям та лікарям. З цим важко не погодитись.
 
Який стан справ у цій сфері зараз, при чинному президенті та уряді? Для того, щоб оцінка була максимально об’єктивна та неупереджена, пропонуємо звернутись до найзапеклих політичних опонентів чинного Президента і його суперника в другому турі президентських виборів Володимира Зеленського та його команди. Хто ж краще політичних опонентів покритикує та знайде найбільше недоліків в існуючій системі охорони здоров’я та освіти, ніж суперник?
15.04.2019 10:23
Победа Зеленского на Винниччине – это реванш Калетника
Долгое время, несмотря на старт предвыборной кампании, молодая команда Владимира Зеленского не торопилась с объявлением фамилии руководителя штаба Винницкой области. По замыслу технологов кандидата-артиста это был человек, ранее не была в политике. Собственно, это заявлял и сам Зеленский во времена, когда еще не прятался от журналистов: «Я верю, что изменить страну можно только вместе с тобой. Не стой в стороне, присоединяйся к моей команды. Неважна твоя пол, религия, образование, язык на котором ты говоришь. Важно – ты никогда не был в политике. И пока это – самое главное».
11.04.2019 09:21
В Чистий четвер у центрі Вінниці встановлять гігантські писанки

25 квітня перед Вінницькою міської радою відбудеться етно-фестиваль «Великоднє диво». Традиційно, в рамках заходу на Майдані Незалежності встановлять гігантські писанки, які розмальовували всім містом. Щороку композицію доповнюють новим екземпляром.

18.04.2019 10:53
Відкриття фонтану «ROSHEN» 2019
20 квітня у Вінниці відбудеться традиційне відкриття світломузичного фонтану «ROSHEN». Концертна програма цього року буде під гаслом «Ми – Україна», яка розпочнеться о 19:00 годині.
15.04.2019 10:38