Руслан Демчак організував круглий стіл для представників ОТГ Вінницької області
П'ятниця, 10 лютого 2017, 11:13
За ініціативи народного депутата України, члена Фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Руслана Демчака в Іллінцях Вінницької області відбулося засідання у форматі «круглого столу» на тему «Децентралізація. Законодавчі ініціативи. Формування структур та органів управління об’єднаної територіальної громади».
 
Захід було присвячено обговоренню порядку формування структур та органів управління об’єднаних територіальних громад та перспектив розвитку громад у зв’язку з реформою  децентралізації.
 
Руслан Демчак ознайомив присутніх із законодавчими ініціативами, прийняття яких сприятиме стимулюванню подальшого процесу добровільного об’єднання територіальних громад шляхом добровільного приєднання до вже утворених ОТГ і забезпечить ефективну реформу органів місцевого самоврядування.
 
Говорячи про мету проведення заходу Руслан Демчак розказав, що в минулому році ставив перед собою завдання популяризувати об’єднання територіальних громад на своєму окрузі серед голів міських, сільських та селищних рад Немирівського, Оратівського, Іллінецького, Погребищенського та Липовецького районів. В рамках цього, спеціально була організована поїздка на Тернопільщину з метою перейняття досвіду по створенню та управлінню ОТГ на прикладі  Шумської територіальній громади.
 
«Як результат, по Вінниччині маємо найбільше об’єднаних територіальних громад в 18 виборчому окрузі. В минулому році було створено 8 територіальних громад, де вже пройшли вибори. Це Оратівська, Іллінецька, Немирівська, Ковалівська, Дашівська, Райгородська, Ситковецька та Мельниківська ОТГ.
 
Основна задача на перший квартал 2017 року більш вужча. По кожній з утворених ОТГ необхідно створювати управління освіти, медицини, соціального захисту. Ті органи, які зараз працюють в районах. Але там вони себе вичерпують, а на місцях такого досвіду поки що не має. ОТГ стали суб’єктами прямих міжбюджетних відносин, відтепер вони напряму від держави отримують медичну, освітню субвенції. Отже, спеціалістів потрібно оперативно навчити, щоб вони могли освоїти цей ресурс. І щоб населення ОТГ не відчуло негативу за рахунок відсутності досвіду.
 
Паралельним завданням залишається передача досвіду по об’єднанню територіальних громад тим, хто тільки стоїть на цьому шляху» - зазначив народний депутат.
 
Серед інших спікерів за заході виступили: голова Шумської об’єднаної територіальної громади Тернопільської області Володимир Плетюк, голова Іллінецької об’єднаної територіальної громади Володимир Ящук і голова Іллінецької районної державної адміністрації Андрій Лисак.
 
До обговорення долучились також голови та заступники голів Іллінецької, Дашівської, Оратівської, Ковалівської, Ситковецької, Райгородської об’єднаних територіальних громад. Учасники заходу ділились власним досвідом та напрацюваннями.
 
Додати коментар
Інші новини
Понеділок, 26 червня, 07:30
Еврокомиссия одобрила выделение Украине очередного транша макрофинансовой помощи €600 млн
Европейская комиссия одобрила выделение Украине очередного транша макрофинансовой помощи в размере 600 млн евро.
16.03.2017 16:08
Кабмин продлил ЧП в энергетике Украины
Кабинет министров Украины продлил на месяц режим чрезвычайного положения в энергетике. Такое решение принято сегодня на заседании правительства.
16.03.2017 10:18
Рада одобрила введение квот на использование украинского языка на ТВ - первое чтение
Верховная Рада приняла за основу законопроект, который устанавливает обязательную долю украиноязычного контента на телевидении.
16.03.2017 12:12
У Гройсмана подтвердили: землю будут продавать
Запрет на распродажу сельхозземель в Украине будет снят нынешней властью ради нового кредита от Международного валютного фонда. Об этом заявил министр финансов Александр Данилюк в эфире программы телеканала ICTV.
14.03.2017 10:39
Депутати міської ради підтримали підвищення зарплат працівникам позашкільних закладів
На черговій сесії міської ради депутати схвалили рішення про підвищення з 1 червня на 15% заробітної плати працівникам дошкільних, позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ), міського методичного кабінету, шкіл естетичного виховання та спортивних закладів міста. А також включили в перелік об’єктів, в яких планується здійснити енергоефективні заходи за рахунок коштів позики Європейського інвестиційного банку, ДНЗ №4, школи №8, 23 та 29 та чотири заклади охорони здоров’я.
26.05.2017 12:00
Вінничанин Ілля Нижник здобув «срібло» на шаховому турнірі в США
Вінницький шахіст, гросмейстер Ілля Нижник здобув срібну нагороду на міжнародному турнірі "Spring Chess Classic 2017" (група С) в американському Сент-Луїсі, повідомляє УНН з посиланням на сайт турніру.
26.05.2017 09:34