«Привиди» та магія світла супроводжуватимуть оперний фестиваль у Тульчині
П'ятниця, 26 травня 2017, 09:26

Вражаючу візуальну програму готують митці для гостей першого  Міжнaродного оперного фестивaлю «OPERAFEST-TULCHYN», що пройде 4 - 5 червня нa території Пaлaцу Потоцьких в Тульчині.

 

Флюоро- та мурал-арт: денні й нічні інсталяції зустрінуть гостей у Тульчині

 

Уже в суботу, 27 травня, митці Лабораторії актуальної творчості з Вінниці поїдуть до Тульчина, аби підготувати місто до фестивалю, - розповів вінницький художник Олександр Никитюк.

 

Перше, що ми зробимо, це – проект мурал-арту «Мурал-Опера» - стіна будинку поблизу Палацу Потоцьких виглядатиме як оперна сцена. Таким чином Тульчин буде асоціюватися з «оперною столицею» України, адже, сподіваємось, фестиваль тут буде проходити щороку. Родзинкою візуальної програми також стане флюороарт. Це – частина вечірньої і нічної програми, проект будуть впроваджувати львів’яни, куратором цієї частини програми стане Олена Шептицька, відома художниця, яка працює в такому жанрі. Це – інсталяції, що світяться в нічний час містичним гарним світлом, чим створюють цікаву атмосферу. Крім того, вдень Олена Шептицька проведе серію майстер-класів з цього напряму мистецтва, а також – фейсарту і цікавого напряму – художнього декорування оперних масок. Розписані маски відвідувачі зможуть забрати на згадку, - розповів Олександр Никитюк.

Крім того, організатори готують для відвідувачів фестивалю проекти «Опера-stars» і «Опера-windows» – на території перед Палацом Потоцьких можна буде сфотографуватися з манекенами зірок світової оперної сцени, а порожні вікна правої частини палацу, де ще триває реставрація, завішають світлинами оперних виконавців та сцен із опер різних країн, в тому числі  - японської та китайської.

 

Замість зруйнованої будівлі буде така інсталяція, фасад буде слугувати своєрідною «дошкою пошани» світової опери, - каже Олександр Никитюк.

«Точно будуть привиди…»

 

Художник також анонсує «Ніч опери» в Тульчині.

Усе не буду розповідати, але скажу, що там точно будуть привиди. Локація працюватиме і вдень, і вночі - буде цікаво і, певен, у відвідувачів залишаться незабутні враження, - розповів Олександр Никитюк.

На відвідувачів «OPERAFEST-TULCHYN» чекає також виступ театру вогню, що стане частиною нічної програми фестивалю.

 

А оскільки Тульчин має сталі культурні традиції і гарних митців, їх всіх запрошують до участі в експозиції місцевих художників, які представлять полотна, присвячені оперному мистецтву та писатимуть портрети гостей фестивалю.

 

На народній оперній творчості акцентуватимуть візуальним проектом Opera Folk.

 

Палац Потоцьких – суцільний арт-простір, а місцеві вже заробляють на фестивалі

 

Загалом, за словами арт-директора фестивалю, радника міністра культури, заслуженого артиста України Ірини Френкель, дев’ять гектарів території палацу Потоцьких буде перетворено на суцільний арт-простір.

 

Ми вирішили встановити додатковий плазмовий екран, щоб усі відвідувачі змогли спостерігати за тим, що відбуватиметься на сцені, - каже Ірина Френкель.

Вона також повідомила, що фестиваль відвідає міністр культури Євген Нищук. Крім того, він візьме участь у Форумі, що пройде в Тульчині, де провідні європейські фахівці з розвитку територій проведуть своєрідний тренінг для очільників ОТГ та мерів малих міст України. Оскільки кількість місць на Форумі обмежена, Ірина Френкель радить завчасно реєструватися, зробити це потрібно до 29 травня.

 

Фестиваль ще не почався, а економічний ефект для Тульчина вже помітний. Якщо два місяці тому там можна було знайти ліжко-місце за 40 гривень, то тепер навіть за 300 не знайдеш. Зараз усі готелі Тульчина і навіть Ладижина заброньовані організаторами для артистів. Тому приватний сектор робить такі цікаві цінові пропозиції, - говорить Ірина Френкель.

Організатори також припускають, що піднімуть ціни і ресторатори Тульчина, тому готують фуд-зону на фестивалі.

 

Бібліотека – інформаційний центр фестивалю

 

Дізнатися все про «OPERAFEST-TULCHYN» можна в обласній науковій бібліотеці імені Тімірязєва, яка на період організації і проведення фестивалю стала його інформаційним центром.

Бібліотека позиціонує себе, як центр, де є інформація. Ми організовуємо доступ до інформації, розповсюджуємо цю інформацію. Мені приємно, що в нас побачили партнера і запросили до участі у фестивалі, - каже директор бібліотеки Наталія Морозова.

Послугами «тімірязєвки» можуть також скористатися відвідувачі, які з різних причин не мають доступу до Інтернету, щоб замовити квиток на чартерні програми.


vinnitsaok.com.ua
Інші новини
Неділя, 19 травня, 09:43
Демчак: «Питання виборів – не тема для жартів. Не кожен може професійно керувати країною»
Народний депутат від 18 округу, член фракції «Блок Петра Порошенка» Руслан Демчак, в рамках роботи на окрузі, відвідав Оратівський, Немирівський, Погребищенський, Липовецький та Іллінецький райони. Під час зустрічей із громадами говорили про результати 2018 року та плани на поточний. Парламентар зазначив, що попередній рік дозволив реалізувати 113 успішні проекти по 18 округу Вінницької області.
11.03.2019 11:47
У вінницьких Прозорих офісах можна змінити ім’я. Які ще послуги розширили?
У Вінниці з травня у міських Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП) розширюється перелік адміністративних послуг. У мерії розповіли, що вінничани зможуть тут змінити ім’я, зареєструвати шлюб та оформити водійські права.
03.05.2019 15:29
На Вінниччині Прем’єр-міністру прозвітували про ремонт автодороги М-12
Сьогодні, 23 квітня, на Вінниччину завітав Володимир Гройсман. Прем’єр-міністр України приїхав, щоб ознайомитися зі станом ремонтно-будівельних робіт на автодорогах загального користування. Зокрема він проінспектував ремонт покриття траси М-12 в Немирівському районі.
23.04.2019 17:13