У міській раді відповіли на петицію про безкоштовний проїзд для школярів
Середа, 31 жовтня 2018, 09:43
Нещодавно було зареєстровано петицію до міської ради щодо запровадження безкоштовного поїзду в муніципальному транспорті для учнів. Ініціатива зібрала вдвічі більше необхідної кількості голосів та була розглянута владою міста. 

Нагадаємо, що в своїй петиції вінничанин Ігор Матіяш зазначав, що учні шкіл не мають доходів та є соціально незахищеною частиною населення. Ще однією причиною введення безкоштовного проїзду для школярів чоловік зазначив те, що “держава не фінансує належним чином навчальні заклади і частина затрат падає на плечі батьків”. Таку ідею підтримали 726 містян.

Минулого тижня у міській раді надали відповідь на петицію. Згідно з поясненнями чиновників, безкоштовний проїзд школярів спричинить небажане навантаження на міський бюджет.

Вказано, що у міському бюджеті щорічно передбачаються видатки на надання муніципальних пільг, допомог та компенсацій мешканцям міста. Зокрема, існують пільгові проїзні квитки для учнів середніх загальнооствітніх шкіл, професійно-технічних навчальних закладів та студентів вишів. Вартість таких пільгових квитків для учнів становить до 70 відсотків повної вартості, а для студентів – 50 відсотків.

На сьогодні, вартість місячного проїзного квитка для учнів становить 100 грн на один вид транспорту і 110 – на два види. Для студентів 150 та 170 грн відповідно. Вартість загального проїзного квитка від 300 до 500 гривень.

 – Таким чином, проїзд учнів у міському електротранспорті та автомобільному транспорті загального користування, який працює в звичайному режимі руху, становить лише 30 % вартості за умови придбання проїзного квитка, – вказано у відповіді. – Цього року у міському бюджеті передбачені видатки у сумі 8610,722 тис. грн. на компенсацію витрат за проїзд учнів у міському електротранспорті та автомобільному транспорті загального користування, який працює в звичайному режимі руху.

Підсомувуючи інформацію, зазначено, що застосування додаткових муніципальних пільг, допомог та компенсацій мешканцям міста спричинить додаткове навантаження на міський бюджет, що негативно вплине на його виконання.

vezha.vn.ua

Інші новини
Понеділок, 30 березня, 13:50
Хто із Вінницьких депутатів голосував за підвищення вартості газу?
За новими правилами за кожен день прострочення платежу ви повинні заплатити ще й компенсацію, рівну розміру самої плати – тобто фактично за період, на який прострочений платіж, споживач повинен сплатити подвійний тариф за розподіл.
03.02.2020 16:01
Соціологи визначили фаворитів на позачергових виборах до Верховної Ради по 18 округу
Опитування проводилося Центром соціально-політичних досліджень «SOCIS» протягом 1-6 червня 2019 року.
11.07.2019 10:53
"Місто професій" у Вінниці

 

13 липня, в рамках проекту "Місто професій" вінницькі дітлахи змогли відчути себе дорослими, ставши на один день лікарем, поліцейським, зв’язківцем, історичним реконструктором чи навіть енергетиком.

15.07.2019 10:51
Свято Морозива від “Рудь”

Компанія «Рудь» (АТ «Житомирський маслозавод») запрошує вас 26 травня на святкування

20.05.2019 11:31